Faraoni zabio i "zaigrao odbojku", Montipo radio čuda na golu, Verona ostala u Serie A

Petar Jenjić • nedjelja, 11.06.2023.

Jako zanimljiva bila je posljednja utakmica sezone u talijanskom prvenstvu. U utakmici za ostanak u Serie A nogometaši Verone bili su bolji od Spezije rezultatom 3:1...

Frosinone, Genoa i Cagliari izborili su viši rang, a preostalo je saznati tko će u niži. U izravnom dvoboju u borbi za posljednju poziciju u Serie A do pobjede rezultatom 3:1 došla je Verona protiv Spezije.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Utakmica je igrana na neutralnom terenu, na Mapei stadionu, a Spezia je tako nakon tri sezone ponovno ispala u Serie B. Bila je izuzetno zanimljiva i svi koji su je odlučili pogledati, nisu se pokajali.

Nakon samo pet minuta igre Verona je stigla do vodstva. Najveći posao napravio je Darko Lazović koji je odigrao povratnu loptu za Davidea Faraonija koji šalje snažan udarac u suprotni kut, a on se od protivničkog braniča odbija u gol.

Nastavila se odlična utakmica, a Spezia je poravnala u 15. minuti kada je jako lijepo poentirao Ethan Ampadu. Lopta je od grede ušla u gol. Nije dugo trajalo veselje navijača Spezije.

Igrala se 25. minuta kada je krasnim udarcem poentirao Cyril Ngonge na asistenciju Milana Đurića. Isti igrač poentirao je u 38. minuti kada se izborio za loptu na sredini terena, sjurio prema golu i poslao je iza Bartlomieja Dragowskog.

Veliku šansu za smanjenje zaostataka Spezija je imala u 68. minuti. Faraoni je "zaigrao odbojku" i spasio čisti pogodak protivnika zbog čega je zaradio izravan crveni karton. Penal je dobio M'Bala Bzola, no pucao je preslabo, a Lorenzo Montipo obranio njegov pokušaj.

Sjajno je branio vratar Verone čija se momčad našla pod velikim pritiskom kada je ostala s desetoricom. Međutim, sve je pokušaje u okvir uspio odbiti, a na koncu je skupio devet obrana. Definitivno jedan od junaka susreta.

U 92. minuti stigla je zadnja šansa Spezije, Ampadu je uputio udarac koji je završio na gredi.