Al Ahly uzvratio Wydadu za prošlu sezonu i okrunio se naslovom klupskog prvaka Afrike

HINA, Petar Jenjić • nedjelja, 11.06.2023.

Al Ahly je osvojio naslov klupskog prvaka Afrike za ovu sezonu. U uzvratnoj utakmici finala protiv Wydada bio mu je dovoljan i remi rezultatom 1:1...

Nogometaši egipatskog Al Ahlyja po 11. su put osvojili afričku Ligu prvaka, ove sezone su s ukupnih 3:2 u finalu bili bolji od marokanskog Wydada.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvom susretu Al Ahly je na domaćem terenu u Kairu pobijedio 2:1, dok je uzvratna utakmica ove nedjelje u Casablanci završila 1:1.

Wydad je poveo 1:0 pogotkom Attiata Allaha u 27. minuti, a pogodak vrijedan naslova za Al Ahly je postigao Mohamed Abdelmonem u 78. minuti.

Al Ahly je rekorder po broju naslova pobjednika afričke Lige prvaka te mu je ovo bio treći trofej u posljednje četiri godine. Wydad je ostao na tri naslova, a tom je marokanskom klubu ovo bilo treće izgubljeno finale.

Bila je ovo ujedno repriza prošlogodišnjeg finala kada je slavio Wydad s 2:0. Tada se igrala samo jedna utakmica.