Lea Bošković poražena na startu glavnog turnira u Valenciji

Petar Jenjić • ponedjeljak, 12.06.2023.

Lea Bošković upisala je poraz na startu Challengera u Valenciji. Bolja je od nje u tri seta bila američka tenisačica Ann Li...

Nakon uspješno odrađenih kvalifikacija, Lea Bošković nije uspjela proći i prvu prepreku u glavnom ždrijebu Challengera koji se ovog tjedna igra u Valenciji.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na drugoj strani mreže stajala je još jedna kvalifikantica, Ann Li, Amerikanka koja je trenutno 60 mjesta bolje plasirana na WTA ljestvici od hrvatske tenisačice.

U njihovom prvom međusobnom dvoboju američka je tenisačica slavila nakon jednog sata i 59 minuta provedenih na terenu. Bilo je 6:3, 6:7, 6:3.

Li je imala set i dva puta po jedan break prednosti u drugom setu. Bošković je drugi set uspjela izvući u 13. igri, no posustala je u odlučujućem, trećem.