Liga nacija 2022., Final Four, Polufinale, 15.06.2023, 20:45 h, FC Twente Stadion, Enschede
Marco Asensio
46'
11
Sergio Canales
68'
8
Fabián Ruiz
74'
12
Ansu Fati
74'
20
Joselu
84'
Matteo Darmian
46'
3
Federico Dimarco
46'
14
Federico Chiesa
60'
16
Bryan Cristante
61'
6
Marco Verratti
76'
Roberto Mancini
Susret počinje u 20:45 sati.
 Pred nama je druga polufinalna utakmica Lige nacija u kojoj će Španjolska igrati protiv Italije. Očekujemo sjajan dvoboj dvije nogometne velesile koje traži prolaz u finale i okršaj s Hrvatskom, a do početka je ostalo točno 30 minuta...
1' Krenula je utakmica.
1' Odmah u prvom napadu opasan dolazak Španjolaca, ali nije bilo konkretnijeg udarca prema golu.
3'
GOL! Španjolska - Italija 1:0
Mrežu je zatresao Yeremy Pino.
3' Odmah vodstvo Španjolaca!!! Velika pogreška talijanske obrane, Donnarumma slabo odigrava za Bonuccija koji nije iskontrolirao loptu kako je htio. Krade je Pino koji utrčava u kazneni prostor i matira talijanskog vratara.
10' Penal za Italiju, igranje rukom Le Normanda!
11'
GOL! 1:1! Najstrožu kaznu realizirao je Ciro Immobile.
14' Dvije slabe reakcije obrane donijele su golove, vidjet ćemo kako će se utakmica razvijati.
17' Udarac Jesusa Navasa izvana, ali nije bio dovoljno precizan.
20' Slabo Rodrigo, slabo. Bio je španjolski igrač u dobroj poziciji, no nije to bio jak udarac.
21' Frattesi je poentirao, čekamo je li bilo zaleđa.
22' Ipak ništa od pogotka, igrač Italije u trenutku asistencije bio je malo ispred obrane.
27' Jako dobar pokušaj Morate, Donnarumma je obranio i odbio u korner.
38'
Žuti karton dobio je Ciro Immobile.
43' Dobra kombinacija Španjolaca, Morata je uputio udarac, ali Donnarumma ponovno nije imao prevelikih problema.
44' Nije bilo loše od strane Talijana. Pucao je Toloi iz poluvoleja s 20-ak metara, ali lopta je otišla malo iznad grede.
45'
Žuti karton dobio je Jordi Alba.
45'+1' Sudac je malo ušao u putanju Jordiju Albi koji je nakon izgubljene lopte zbog prigovora zaradio javnu opomenu.
45'+2' Kraj prvog poluvremena.
46'
Izmjena! Izlazi Rodrigo, ulazi Marco Asensio.
46'
Izmjena! Izlazi Leonardo Bonucci, ulazi Matteo Darmian.
46'
Izmjena! Izlazi Leonardo Spinazzola, ulazi Federico Dimarco.
46' Nastavak je krenuo.
48' Sjajne šanse za Španjolsku!!
48' Ubačaj Asensia za Merina, vratar Italije sjajno je obranio, da bi na povratnoj lopti Morata pucao malo kraj stative!
52' Donnarumma ide u prazno nakon slobodnog udarca, pokušao je to iskoristiti Rodri, ali udarac ide malo iznad grede.
60'
Izmjena! Izlazi Ciro Immobile, ulazi Federico Chiesa.
61'
Izmjena! Izlazi Jorginho, ulazi Bryan Cristante.
65' Sjajna šansa za Italiju! Ne ide i ne ide Fratesija koji je odlično reagirao na ubačaj i snažno pucao s osam metara, ali Unai Simon odbija njegov pokušaj.
68'
Izmjena! Izlazi Gavi, ulazi Sergio Canales.
74'
Izmjena! Izlazi Mikel Merino, ulazi Fabián Ruiz.
74'
Izmjena! Izlazi Yeremy Pino, ulazi Ansu Fati.
76'
Izmjena! Izlazi Davide Frattesi, ulazi Marco Verratti.
81' Alba odigrava povratnu za Moratu koji iz malog kuta ipak uspijeva izboriti korner.
83'
Žuti karton dobio je Alvaro Morata.
84'
Izmjena! Izlazi Alvaro Morata, ulazi Joselu.
88'
GOL! Španjolska - Italija 2:1
Mrežu je zatresao Joselu.
88' Udarac Rodrija izvana, lopta se odbila do Joselua koji iz blizine šalje loptu u mrežu!!
90' Još 4 minute.
90'+3'
Žuti karton dobio je Nicolo Zaniolo.
90'+5' Kraj utakmice.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!