Liga nacija 2022., Final Four, Za 3. mjesto, 18.06.2023, 15:00 h, De Grolsch Veste, Enschede
Wout Weghorst
46'
8
Georginio Wijnaldum
46'
7
Steven Bergwijn
46'
20
Teun Koopmeiners
63'
17
Joey Veerman
77'
Federico Chiesa
63'
11
Nicolò Zaniolo
64'
4
Leonardo Spinazzola
74'
18
Nicolò Barella
85'
10
Lorenzo Pellegrini
85'
Roberto Mancini
Susret počinje u 15:00 sati.
1' Krenuo je dvoboj!
3' Prvi pokušaj Oranja, Dumfries je pucao glavom, ali nije bio najprecizniji. Lopta je otišla iznad grede.
5' Opasnost pred nizozemskim golom, ali otklonjena je opasnost.
6'
GOL! Nizozemska - Italija 0:1
Mrežu je zatresao Federico Dimarco. Asistent je Giacomo Raspadori.
6' I evo pogotka Azzura! Sve je krenulo od Dimarca, a lopta išla s jedne na drugu stranu kaznenog prostora. Na koncu je Raspadori petom ostavio ponovno za Dimarca koji sjajnim udarcem unutar šesnaesterca matira protivničkog vratara.
17' Nema previše prostora za Nizozemce, Talijani drže sve pod kontrolom.
20'
GOL! Nizozemska - Italija 0:2
Mrežu je zatresao Davide Frattesi.
20' Frattesi je dočekao prvijenac u dresu reprezentacije! Najspretniji i najsretniji bio je talijanski napadač do kojeg je od bloka došla lopta na osam metara, a on je skrenuo u gol.
22' I nakon dvije minute je stigla potvrda pogotka, Frattesi nije igrao rukom.
27' Dimarco odlično puca s 20 metara, ali lopta završava iznad grede na mreži!
34'
Žuti karton dobio je Federico Dimarco.
40' Velika šansa za domaćina! Gakpo je bio ispred vratara Italije i uputio udarac, a lopta milimetrima prošla uz stativu.
45' Šest minuta nadoknade.
45'+6' Kraj prvog poluvremena.
46'
Izmjena! Izlazi Noa Lang, ulazi Wout Weghorst.
46'
Izmjena! Izlazi Lutsharel Geertruida, ulazi Georginio Wijnaldum.
46'
Izmjena! Izlazi Donyell Malen, ulazi Steven Bergwijn.
46' Krenuo je nastavak.
47' Gakpo ponovno u šansi, Nizozemac je sjajno primirio loptu, a Donnarumma je dobio udarac u jako nezgodno mjesto.
51' Sjajan blok Dimarca! Bergwijn je opalio iz voleja s deset metara, lopta bi vjerojatno završila u golu!
53' Udarac Gakpa izvana ide kraj gola.
54' Puno bolja igra Nizozemaca u nastavku susreta.
59' Puca Dumfries, ali hvata bez problema Donnarumma.
63'
Izmjena! Izlazi Xavi Simons, ulazi Teun Koopmeiners.
63'
Izmjena! Izlazi Giacomo Raspadori, ulazi Federico Chiesa.
64'
Izmjena! Izlazi Wilfried Gnonto, ulazi Nicolo Zaniolo.
68'
GOL! Nizozemska - Italija 1:2
Mrežu je zatresao Steven Bergwijn.
68' Jedan centaršut odbio se do Bergwijna kojem je udarac ovoga puta prošao. Igrač Nizozemske snažno je opalio s deset metara u suprotni kut. Neobranjivo!
72'
GOL! Nizozemska - Italija 1:3
Mrežu je zatresao Federico Chiesa.
73' Chiesa je ostao na širokom prostoru, ušao u kazneni prostor i poslao loptu u suprotni kut. Talijani opet vode dva razlike!
74'
Izmjena! Izlazi Federico Dimarco, ulazi Leonardo Spinazzola.
77'
Izmjena! Izlazi Mats Wieffer, ulazi Joey Veerman.
82' Weghorst u zaleđu?
83' Ipak zaleđe, nema gola igrača Nizozemske!
85'
Izmjena! Izlazi Marco Verratti, ulazi Nicolo Barella.
85'
Izmjena! Izlazi Mateo Retegui, ulazi Lorenzo Pellegrini.
89'
GOL! Nizozemska - Italija 2:3
Mrežu je zatresao Georginio Wijnaldum. Asistent je Joey Veerman.
89' Veerman u debiju za reprezentaciju asistira za Wijnalduma koji iz blizine šalje loptu u mrežu.
90' Čak devet minuta nadoknade!
90'+2'
Žuti karton dobio je Nicolo Barella.
90'+3' Pet na dva kontra Talijana i velik promašaj Pellegrinija. Sve je imao u svojim rukama.
90'+4' Zaiskrilo je na terenu.
90'+4'
Žuti karton dobio je Wout Weghorst.
90'+5'
Žuti karton dobio je Francesco Acerbi.
90'+7' Sve karte u napad Nizozemaca.
90'+11' Ništa od svega, kraj utakmice.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!