Barcelona slavila protiv PSG-a za treće mjesto u Ligi prvaka

Krešimir Milić • nedjelja, 18.06.2023.

Rukometaši Barcelone veliku razliku napravili su u prvom dijelu i do kraja je samo održavali. PSG se nakon toga više nije uspio vratiti...

Barcelona je skupila utješnu nagradu u rukometnoj Ligi prvaka i osvojila treće mjesto na Final Fouru u Kölnu. Slavila je Barcelona 37:31 u borbi za treće mjesto s francuskim PSG-om.

Bez finala su ostali rukometaši Barcelone nakon što su u polufinalu nakon sedmeraca prošli rukometaši njemačkog Magdeburga, a u toj utakmici dva gola je zabio i hrvatski reprezentativac Luka Cindrić. PSG je finale izgubio za jedan gol u dvoboju s Kielceom za koji igra naš Igor Karačić.

Utakmica za treće mjesto bila je izjednačena do osme minute i rezultata 6:6 nakon čega Barcelona radi seriju 8:0 i dolazi do nedostižne razlike za Francuze. Veliku zaslugu u tome osim velike preciznosti i vratar Perez de Vargas Moreno koji je upisao 21 obranu na utakmici. PSG u periodu kad se Barcelona odvojila s velikom razlikom nije zabio osam minuta gol, a kanonada se nastavila i na odmor odlaze s rezultatom 22:13.

U drugom dijelu razlika je odlazila u nekoliko navrata i na deset golova zaostatka za PSG, a do kraja su Francuzi uspjeli smanjiti na šest golova zaostatka što je bilo nedovoljno za ugroziti pobjedu Barcelone.

Najviše golova u redovima Barcelone bio je Blaž Janc sa sedam golova, a po pet su zabili N'guessan i Wanne. Cindirć u današnjem susretu se nije upisivao u strijelce. U redovima PSG-a to su bili Sadou N'Tanzi sa sedam golova i Kamil Syprzak s isto toliko.