Mladi hrvatski rukometaši svladali Francusku na startu Svjetskog prvenstva

Branimir Korać • utorak, 20.06.2023.

Hrvatska reprezentacija do 21 godine odlično je krenula na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Njemačkoj i Grčkoj. Hrvatska je u Ateni bila bolja od Francuske s 27:26...

Izabranici Andrije Nikolića odlično su startali na Svjetskom prvenstvu do 21 godine. Odmah na početku u utakmici dana igrali su protiv Francuske i nakon velike borbe slavili su s 27:26.

Igraj na utakmice SP-a U-21 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Očekivano težak susret u konačnici s povoljnim ishodom za hrvatsku reprezentaciju koja je većim dijelom susreta i bila u vodstvu.

U prvom poluvremenu igralo se praktički gol na gol bez nekakvih odvajanja, a Hrvatska je u završnici poluvremena serijom 3:0 izborila prednost 13:11 na odmoru.

U drugom dijelu Hrvatska je održavala vodstvo sve do same završnice kada su Francuzi uspjeli poravnati na 26:26, ali Tin Šestak vraća prednost na hrvatsku stranu i osigurava pobjedu.

U hrvatskom sastavu Ivan Barbić bio je najefikasniji s osam golova iz osam pokušaja, ali od toga šest iz sedmeraca.

Kod Francuske Matteo Fadhuile-Crepy postigao je sedam golova.

U skupini s Hrvatskom i Francuskom još su i Poljska te skromni SAD koji je veliki autsajder.