Ostali sportovi

Tomić osvojila broncu, Glasnović ostao na korak do medalje!

HINA • subota, 24.06.2023.

Kristina Tomić, hrvatska reprezentativka u taekwondou, osvojila je brončanu medalju na Europskim igrama u Poljskoj, dok je Leon Glasnović ostao korak kratak, na četvrtom mjestu...

Kristina Tomić osvojila je brončanu medalju u taekwondou, u kategoriji do 57 kilograma, nakon što je u borbi za treće mjesto s 2:0 (10-6, 12-6) svladala Grkinju .

Prije toga je u osmini finala bila bolja od Nizozemke Bodine Schoenmakers s 2:0 te istim rezultatom u četvrtfinalu protiv Poljakinje Patricije Adamkiewicz. Poraz je upisala u polufinalu kada je s 1:0 bolja bila Britanka Jade Louis Jones.

U borbi za broncu do pobjede ipak nije došao Leon Glasnović u kategoriji do 68 kilograma. Njega je s 2:1 (8-4, 11-13, 12-1) pobijedio Grk Konstantinos Chamalidis.

Ranije tijekom dana Glasnović je u osmini finala svladao Turčina Ferhata Cana Kavurata s 2-1, a u četvrtfinalu Bugarina Mitka Đorđeva s 2-1. U polufinalu je, pak, prejak bio Britanac John Sinden.