Martinik i s igračem manje pobjedom otvorio nastup na Gold Cupu, Panama slavila protiv Kostarike

Mihaela Bradovski • utorak, 27.06.2023.

S nova dva susreta noćas je nastavljeno natjecanje na CONCACAF Gold Cupu. Martinik i Panama mogu biti zadovoljni, krenuli su pobjedama...

Martinik i Panama upisali su pobjede u noćašnjim susretima na Gold Cupu i to identičnim 2:1 rezultatom. Martinik je slavio protiv Salvadora, a Panama je bila bolja od Kostarike.

Igraj na utakmice Gold Cupa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Junak Martinika bio je vratar Yannis Clementia koji je upisao devet obrana među kojima i obranjeni kazneni udarac u 83. minuti.

Patrick Burner i Kevin Fortune u prvih su 15 minuta doveli Martinik do vodstva, a nije ga poremetilo niti isključenje Riviereza u 48. minuti. Salvador je uspio samo smanjiti u 95. minuti preko Bryana Tamacasa.

Panama je pak slavila protiv Kostarike s 2:1 u susretu u kojem je posebno zapažen bio bivši igrač Splita Yoel Barcenas, ujedno i strijelac jednog od pogodaka.

Panama je povela u 23. minuti pogotkom Josea Fajarda, a Barcenas je povisio na 2:0 sredinom drugog dijela.

Slično kao i Salvador protiv Martinika, Kostarika je stigla do jedinog pogotka tek u sudačkoj nadoknadi preko Aarona Suareza.