Indija nes(p)retno ispustila pobjedu protiv Kuvajta

Petar Jenjić • utorak, 27.06.2023.

Reprezentacija Indije remizirala je u posljednjem susretu skupine Južnoazijskog prvenstva. Dvoboj protiv Kuvajta završio je rezultatom 1:1...

Iako je dominirala većim dijelom utakmice, reprezentacija Indije pod vodstvom Igora Štimca nije uspjela doći do pobjede u posljednjem susretu skupine.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već je ranije bilo jasno da će proći u sljedeću fazu, kao i Kuvajt. Upravo je to bio posljednji protivnik u skupini, a susret je zaključen rezultatom 1:1.

Indija je povela u samoj završnici prvog poluvremena kada je nakon kornera Anrirudha Thape najbolje reagirao Sunil Chhetri i iz voleja krasno matirao protivničkog vratara.

U 90. minuti obje reprezentacije zaradile su isključenje nakon incidenta između Hamada Alqalaffa i Rahima Alija.

Rezultat se promijenio četiri minute kasnije kada je Kuvajt poravnao nakon nesretnog autogola Anwara Alija koji nije najbolje reagirao na ubačaj Abdullaha Albloushija.

Protivnika će saznati nakon sutrašnjih utakmica u skupini B u kojoj se nalaze: Libanon, Maldivi, Bangladeš i Butan.