Nino Serdarušić ponovno bez izgubljenog seta, ovaj put pobjeda je donijela četvrtfinale

Mihaela Bradovski • četvrtak, 29.06.2023.

Hrvatski tenisač Nino Serdarušić izborio je prolaz u četvrtfinale Challengera u Medellinu. Serdarušić je u osmini finala svladao Peruanca Jorgea Pantu..

Nino Serdarušić nastavio je s dobrim igrama u Medellinu te je još jednom stigao do pobjede bez izgubljenog seta. Nakon što je na startu svladao domaćeg igrača Juana Sebastiana Gomeza, sada je došao red na Peruanca Jorgea Pantu.

Igraj na Serdarušić - Lock na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bio im je ovo prvi međusobni dvoboj, Panta uglavnom nastupa na ITF turnirima i Serdarušić se za njega pokazao preteškim protivnikom.

U prvom setu Peruanac je prvi zadao udarac i poveo je s 3:1, ali nakon toga Serdarušić uzvraća, radi break te na kraju seta još jedan za 7:5 prednost.

U drugom setu ključni break došao je također na kraju i to kod 5:4. Ponovno je Serdarušić u pravo vrijeme napravio break i uzeo set.

U četvrtfinalu će igrati protiv Benjamina Locka iz Zimbabvea s kojim se također još nije susreo.