Dinamo remizirao protiv Kopra, hrvatski prvak ispustio dva gola prednosti

Branimir Korać • četvrtak, 29.06.2023.

U prvoj utakmici na pripremama u Sloveniji, Dinamo je igrao protiv Kopra i remizirao 2:2. Igor Bišćan mogao je vidjeti dosta toga što još ne funkcionira u igri...

Zanimljiv dvoboj odigrali su Dinamo i Koper, a okončan je 2:2. Dinamo je vodio 2:0, ali nakon izmjena dosta je pao i Slovenci su kaznili veliki broj pogrešaka i nesigurnosti te su izjednačili.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

I ovdje se moglo vidjeti kako neki koji su na pripremama jednostavno nisu na razini Dinamovih zahtjeva te će vjerojatno po povratku u Zagreb biti usmjereni na neke druge adrese.

U prvom poluvremenu kada je na travnjaku bilo više onih koji će imati mjesto u momčadi i minutažu, Dinamo je bio dominantan, postigao pogodak, pogodio vratnicu, nije mu dosuđen čisti kazneni udarac, a kasnije su promjene dovele do očekivanog pada.

Sredinom prvog dijela Dinamo je poveo golom Frana Topića kojeg je na drugoj vratnici lijepo pronašao Dario Špikić.

Aktivni Špikić nedugo nakon Topićevog pogotka bio je s loptom u 16 metara, srušio ga je čistim prekršajem, ali nije dosuđen kazneni udarac.

Zato je dosuđen početkom drugog dijela kada je srušen Topić. Izveo ga je Mišić, pogodio je vratnicu, a sudac je pokazao da se udarac ponovi zbog preranog ulaska igrača u 16 metara. Drugi pokušaj doveo je do promjene izvođača, loptu je namjestio Marin i zabio za 2:0.

U nastavku susreta Koper se uspio vratiti. Prvo je zaradio kazneni udarac koji je realizirao Nikola Krajinović, a zatim je nakon kornera izjednačio Omar Kočar.

Do kraja susreta Dinamo je još jednom tresao okvir gola, ali je i opasno živio u nekoliko navrata kada je Koper prijetio.