Farski Otoci pobjedom protiv Hrvatske do sedmog mjesta na Svjetskom U-21 prvenstvu

Petar Jenjić • nedjelja, 02.07.2023.

U utakmici za sedmo mjesto na Svjetskom prvenstvu do 21 godine, hrvatska rukometna reprezentacija upisala je poraz. Bolji su bili vršnjaci s Farskih Otoka...

Hrvatska rukometna reprezentacija do 21 godine zaključila je nastup na Svjetskom prvenstvu na osmom mjestu, nakon što je poražena u borbi za sedmo od Farskih Otoka.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mladi rukometaši izgubili su rezultatom 31:27 i tako porazom zaključili natjecanje koje su otvorili pobjedom protiv Francuske. Ranije su izgubili od Mađarske u četvrtfinalu, a zatim i Portugala na startu razigravanja.

I u prvom i u drugom poluvremenu Farski Otoci bili su bolji. Nakon prvih 30 minuta vodili su sa 16:14, a do kraja su tu prednost poduplali i zasluženo upisali pobjedu.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Rói Ellefsen Á Skipagotu s pet pogodaka, dok je pet reprezentativaca Farskih Otoka postiglo po četiri.

Hrvatsku su s po pet golova predvodili Tin Šestak i Zlatko Raužan, dok je Marin Lisac dodao četiri pogotka.