Osijek preokretom upisao pobjedu protiv češkog prvoligaša

Branimir Korać • nedjelja, 02.07.2023.

Nogometaši Osijeka na pripremama u Sloveniji upisali su pobjedu protiv češkog Bohemiansa. Osječani su slavili s 3:2 iako su dva puta bili u zaostatku...

Vrlo zanimljivu i dobru provjeru imali su nogometaši Osijeka u Sloveniji. Protivnik je bio češki Bohemians kojeg je Osijek svladao s 3:2, a Česi su se pokazali kao dobra i kvalitetna momčad.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

I jedni i drugi imali su prilika u ovom zanimljivom dvoboju i moglo je biti još pogodaka. Igralo se otvoreno i napadački, a na kraju je Osijek u završnici došao do preokreta.

Česi su imali vodstvo na poluvremenu zahvaljujući golu Kozaka koji je dobro reagirao na odbijenu loptu od vratnice i glavom je pogodio iz blizine.

U drugom dijelu Osječani su došli do izjednačenja nakon lijepe akcije u kojoj je Lovrić gurnuo loptu za Omerovića, a on povratnom pronalazi Bukvića za 1:1.

Samo tri minute kasnije loša reakcija vratara Barešića koji je nakon ubačaja iz kornera otišao u prazno te je Erik Prekop pogodio za 2:1.

Ipak, u posljednjih 15 minuta Osijek radi preokret. Prvo je Gržan povukao napad i odigrao dupli pas sa Špoljarićem i na kraju poravnao na 2:2.

U 80. minuti Fućak je povukao kontru pa proigrao Živkovića koji zabija za pobjedu.