Dinamo upisao pobjedu protiv sofijskog CSKA, igrali i reprezentativci

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 03.07.2023.

Dinamo je u drugom pripremnom susretu u Sloveniji imao za protivnika CSKA 1948 i upisao je 3:2 pobjedu. Vodili su Modri 3:0 pa dopustili Bugarima dva pogotka da vrate rezultatsku neizvjesnost...

Kompletniji i snažniji Dinamo od onog koji je igrao protiv Kopra nastupio je u drugoj pripremnoj utakmici u Sloveniji. Igrao je protiv CSKA Sofije 1948 i slavio s 3:2.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Priliku su dobili reprezentativci koji su se priključili pripremama osim Dominika Livakovića koji je pošteđen. Imao je Dinamo visoko vodstvo, stvarao prilike, ali Bugari su zaprijetili i u konačnici uspjeli smanjiti zaostatak.

Dinamo je poveo na polovici prvog poluvremena kada je Mišić krasnom dubinskom loptom pronašao Petkovića, a on uočio dolazak Emrelija, idealno ga uposlio što Emreli koristi i lakoćom zabija.

Odmah nakon toga zaprijetili su Bugari, ali dva puta dobro reagira Nevistić da bi do kraja prvog dijela još dobro pucao iz slobodnog udarca Petković, ali za nijansu neprecizno.

U drugo poluvrijeme Dinamo je ušao i s dosta promjena te je već u 49. minuti povisio na 2:0. Špikić je proigrao Drmića koji ne griješi. Šest minuta kasnije brza akcija Dinama, Zagorac je ispucao loptu za Moharramija, on pronalazi Špikića koji podiže na 3:0.

No uspio je Dinamo zakomplicirati posao i dopustiti Bugarima da se približe. Prvo je Tsenov glavom pogodio za 3:1, a zatim je Bernauer bio kratak nakon jednog ubačaja u 16 meta, lopta ga je preskočila i pogodila Moharramija koji je bio iza njega te se odbila u mrežu.

Do kraja susreta imao je Dinamo još nekoliko prilika, nije ih iskoristio i ostalo je 3:2.