Igor Štimac s Indijom obranio titulu prvaka Južne Azije, Kuvajt pao u raspucavanju

Mihaela Bradovski • utorak, 04.07.2023.

Indija je obranila titulu prvaka Južne Azije pobjedom u raspucavanju s 11 metara protiv Kuvajta koji je na ovom turniru nastupio uz pozivnicu...

Igor Štimac stigao je do svog drugog trofeja pobjednika Prvenstva Južne Azije s reprezentacijom Indije. Ovaj put u finalu je bilo teže nego prošle godine, protivnik je bio kvalitetnija, ali Indija je upisala pobjedu.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prošle godine Indija je bila bolja u finalu od Nepala s 3:0 dok je ovaj put protiv Kuvajta nakon 120 minuta igre bilo 1:1 pa je odluka pala s 11 metara.

U finalnom dvoboju Kuvajt je poveo već u 14. minuti pogotkom Al Khaldija, ali Indija je izjednačila u 38. minuti preko Chhangtea.

U raspucavanju s 11 metara Kuvajćani su promašili dva udarca, Indija jedan i Štimac i njegovi igrači mogli su proslaviti obranu titule prvaka. Među onima koji su bili precizni bio je i bivši igrač Šibenika Sandesh Jhingan.