Ušao Livaja i sredio Mađare: Hajduk preokretom svladao MTK

Branimir Korać • srijeda, 05.07.2023.

Hajduk je stigao do prve pobjede na pripremama u Sloveniji. U susretu protiv mađarskog MTK slavio je s 3:1 i to preokretom nakon što je gubio do sredine drugog dijela...

Nakon poraza prije nekoliko dana od ljubljanske Olimpije, Hajduk je u novom prijateljskom dvoboju bio uspješniji. Protivnik je bio mađarski MTK, a Splićani su slavili s 3:1.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvo poluvrijeme nije bilo dobro. Mađari su stvorili nekoliko prilika, došli su i do pogotka, a u završnici prvog dijela pogodili i vratnicu.

U 34. minuti Mađari su odigrali dobru akciju, sam je u 16 metara ostao Kata i poslao loptu u Lučićevu mrežu.

U završnici prvog dijela zaprijetio je i Štigler, ali ovaj put zatresla se vratnica.

U drugom poluvremenu slična priča do zadnjih pola sata kada ulazi Marko Livaja i radi potpuni preokret.

U 64. minuti Livaja je primio loptu u 16 metara, lakoćom se oslobodio čuvara i u petercu doslovno pogodio Dajakua koji je skrenuo loptu u mrežu.

Mađari su još jednom zaprijetili 15 minuta prije kraja kada je Bognar pogodio vratnicu, a onda je Livaja dovršio posao.

U 79. minuti dobio je loptu na lijevoj strani i lakoćom zabio, a onda u 88. minuti na asistenciju Hrgovića zabija za konačnih 3:1.