Mlade hrvatske rukometašice visoko poražene od Švedske na startu Europskog prvenstva

Mihaela Bradovski • četvrtak, 06.07.2023.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija do 19 godina otvorila je nastup na Europskom prvenstvu u Rumunjskoj vrlo uvjerljivim 16:34 porazom od Švedske...

Nakon rukometaša do 21 godine koji su nedavno nastupili na Svjetskom prvenstvu, sada su u akciji rukometašice do 19 godina koje igraju na Europskom prvenstvu.

Igraj na utakmice EP U-19 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Smještene su u skupinu sa Švedskom, Nizozemskom i Švicarskom, a u prvom kolu upisale su ružan 16:34 poraz od Švedske.

Šveđanke su se pokazale kao puno bolje i u konačnici su posve zasluženo stigle do pobjede. Hrvatska je na poluvremenu zaostajala 10:15, a onda je u nastavku susreta uslijedio totalni raspad, Šveđanke su drugo poluvrijeme dobile s čak 19:6 i upisale su vrlo uvjerljivu pobjedu.

U hrvatskom sastavu najefikasnija s pet postignutih pogodaka bila je Kala Kosovac dok nitko drugi nije postigao više od dva pogotka.

Kod Švedske po pet golova postigle su Sara Smedberg, Emma Mihailovic i Stina Wiksfors.

U drugom kolu Hrvatska igra već sutra s početkom u 12 sati protiv Nizozemske.