Nikola Mektić i Mate Pavić uspješno startali na Wimbledonu

Petar Jenjić • četvrtak, 06.07.2023.

Nikola Mektić i Mate Pavić uspješno su startali na turniru parova u Wimbledonu nakon što su u dva seta bili bolji od Marcela Demolinera i Matwea Middlekoopa...

Uspješan start na Wimbledonu imali su Nikola Mektić i Mate Pavić koji su u prvom kolu za protivnike imali Brazilca Marcela Demolinera i Matwea Middlekoopa.

Igraj na Wimbledon (m) na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon jednog sata i 41 minute igre upisali su pobjedu u dva seta, bilo je 7:6, 6:4. Hrvatski par potpuno je dominirao kroz cijeli meč i zasluženo slavio.

Mektić i Pavić nisu dozvolili nijednu break šansu protivnicima u prvom setu, ali su zato opasno prijetili. Imali su čak osam prilika za oduzimanje servisa te pet set lopti na protivnikov servis, ali brazilsko-nizozemska kombinacija izborila je tie-break. Ipak, u 13. igri bolji su bili hrvatski tenisači.

Odmah nakon osvajanja prvog seta deveti nositelji napravili su break u drugom i poveli s 2:0. Do kraja su praktički bez prevelikih problema sačuvali stečenu prednost i tako izborili sljedeće kolo.

U nastavku turnira igrat će protiv boljih iz dvoboja Broady/O'Mara - Cabral/Matos.