Hrvatske rukometašice upisale uvjerljiv poraz i u drugom susretu Europskog prvenstva U-19

Mihaela Bradovski • petak, 07.07.2023.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija do 19 godina upisala je poraz i u drugoj utakmici na Europskom prvenstvu. Nakon glatkog poraza od Švedske na startu, poražena je i u drugom kolu od Nizozemske...

Hrvatske rukometašice nisu dobro krenule na Europskom prvenstvu do 19 godina. Upisale su dva poraza i jako su daleko od prolaza u borbu za odličja.

Igraj na utakmice EP U-19 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Švedska je vrlo uvjerljivo svladala Hrvatsku na startu s 34:16, a zatim je bolja bila i Nizozemska s 34:26.

Hrvatska je u prvom dijelu još bila u egalu i držala se blizu Nizozemki, ali u nastavku susreta slično kao u susretu protiv Švedske, odmah je došlo do velikog pada, Nizozemska je krenula sa 6:0 u drugo poluvrijeme, pobjegla na 23:15 i povratka nije bilo.

Hrvatska je u nastavku susreta pokušavala koliko-toliko smanjiti zaostatak jer bi gol razlika u zadnjem kolu mogla biti bitna, ali Nizozemska je održavala visoku prednost i u konačnici uvjerljivo slavila.

Najbolja kod Hrvatske bila je Magali Lujić koja je postigla 11 pogodaka iz 15 pokušaja dok je Ema Novosel imala 13 obrana.

Kod Nizozemske po šest golova postigle su Jalisha Loy i Alieke van Maurik.