Hajduk u generalnoj probi svladao Bjeličin i Oršićev Trabzonspor

Petar Jenjić • subota, 08.07.2023.

Hajduk je odigrao posljednju pripremnu utakmicu u Sloveniji. Momčad Ivana Leke svladala je turski Trabzonspor kojeg vodi Nenad Bjelica, a debi za isti imao je Mislav Oršić...

Nogometaši Hajduka odigrali su posljednju pripremnu utakmicu uoči Superkupa protiv Dinama sljedeći vikend. Protivnik je bio Trabzonspor Nenada Bjelice i Mislava Oršića, a Bijeli su slavili rezultatom 2:0.

Igraj na nogometne utakmice mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatski doprvak igrao je bez Marka Livaje koji svakako preskače spomenutu utakmicu, ali i Rokasa Pukštasa zbog manjih problema sa stopalom, no ta ozljeda nije ozbiljna.

Hajduk je poveo nakon 14 minuta igre poslije lijepo odigrane akcije. Kombinirali su Lukas Grgić i Jan Mlakar, a Slovenac proigrao Ivana Dolčeka koji lagano zabija.

Obje momčadi imale su po jedan dobar pokušaj u narednom periodu, da bi Hajduk podebljao vodstvo u 33. minuti. Niko Sigur upisao je asistenciju, ubacio je s desne strane na Darija Melnjaka koji poentira.

U nastavku susreta bio je konkretniji i Trabzonspor koji je čak u tri navrata pogađao okvir gola. Prvo Abdulkadir Omur u 48., pet minuta kasnije zatresao ga je i Arif Bosluk te u 67. Enis Destan s ruba 16 metara, no rezultat se nije promijenio.

Svoje prilike u drugom poluvremenu imao je i Hajduk, pokušao je Yassine Benrahou, zatim i Mlakar i Filip Krovinović s pet metara, ali bez uspjeha.

U samoj završnici susreta Roko Brajković trebao je zabiti za 3:0, no udarac iz blizine nije bio precizan. Mislav Oršić igrao je za tursku momčad do 74. minute.