Branimir Korać • subota, 08.07.2023.

Nogometaši Osijeka završili su s pripremama u Svetom Martinu na Muri. Posljednji protivnik bio je MOL Fehervar koji ih je svladao s 2:0...

Za kraj priprema u Svetom Martinu na Muri, Osijek je odigrao prijateljsku utakmicu protiv MOL Fehervara i upisao poraz 2:0.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bio je to jak ispit za kraj ove faze priprema, imao je i Osijek svojih prilika, ali za razliku od Mađara, nije ih uspio iskoristiti.

U prvom dijelu Osječani su bili dosta neprecizni, imali su nekoliko zanimljivih pokušaja, ali lopta nije išla u okvir gola.

Mađari su poveli u 42. minuti. Osječka obrana nije uspjela otkloniti opasnost, lopta se odbijala u 16 metara i došla do Kastratija, a bivši igrač Lokomotive i Dinama zabija za vodstvo.

U drugom poluvremenu slična priča kao u prvom dijelu. Ponovno su Osječani stvarali prilike i prijetili, ali i bili neprecizni.

Jop jednom nakon promašaja MOL dolazi do pogotka, ovaj put ubačena je lopta u 16 metara za Kodru koji glavom zabija za konačnih 2:0.