Australke pobjedom otvorile nastup na Svjetskom prvenstvu

Petar Jenjić • četvrtak, 20.07.2023.

Reprezentacija Australija slavila je u prvoj utakmici Svjetskog prvenstva za nogometašice. Protivnik je bila Irska, a jedan od domaćina natjecanja slavio je s 1:0...

Nakon pobjede Novog Zelanda, Svjetsko prvenstvo za nogometašice uspješno je otvorio i drugi domaćin, Australija, koja je za protivnika imala Irsku.

Igraj na utakmice Svjetskog prvenstva (ž) na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U utakmici odigranoj na Olimpijskom stadionu u Sydneyu, domaćin je upisao minimalno pobjedu od 1:0 i tako započeo turnir na pravi način. Nakon prvog poluvremena nije bilo golova, a Australke su imale više pokušaja prema golu.

Sedam minuta po ulasku u nastavak došle su i do vodstva, kada je jedanaesterac sigurno realizirala Stephanie Catley. Rezultat se do kraja više nije promijenio.

Australkama je ovo osmi nastup na svjetskoj smotri, a do sada su tri puta stizale do četvrtfinala. Dodajmo i to da su s njima još u skupini Kanada i Nigerija.