SuperSport HNL, 1. kolo, 22.07.2023, 18:45 h, Rujevica
Suci: Mateo Erceg (Pristeg), Hrvoje Radić (Split), Goran Perica (Šibenik)
4:0(1:0) Rudeš
Rudeš

Visok poraz Rudeša na povratku u SuperSport HNL, Rijeka odlično otvorila sezonu

Mihaela Bradovski • subota, 22.07.2023.

Rijeka nije dopustila iznenađenje u susretu prvog kola SuperSport HNL-a. Ugostila je Rudeš i slavila s 4:0...

Rudeš se vratio u SuperSport HNL i odmah na startu imao priliku gostovati kod jedne od najboljih hrvatskih momčadi. Riječani su ugostili Roberta Prosinečkog i njegove igrače, no nije im dopustila, odnosno prepustila bodove.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rijeka je upisala pobjedu 4:0, potpuno zasluženo, bila je bolji protivnik, ali i Rudeš je pokazao kako se neće samo braniti, već će i pokušati igrati.

Protiv Rijeke je imao nekoliko zanimljivih prilika, nekolicina igrača pokazala su kako mogu igrati u ovom rangu, ali trebat će još pokoje pojačanje i puno rada.

Rudeš je imao i prvi pokušaj na udarcu kada je Pavlek povukao loptu i opalio s 20 metara, izgledalo je opasno, ali lopta je završila u korneru. Minutu kasnije Brian Oddei je prijetio iskosa, no pogodio je vratnicu.

Rijeka je u 15. minuti imala lijepu priliku, Djouahra je u sredini pronašao Grgića, ali blok je spasio Rudeš.

Vratnica se zatresla u 37. minuti kada je Banda snažno pucao iskosa, ali sreće je imao Marić, no Rijeka je ipak otišla na odmor s vodstvom.

Campos je dvije minute kasnije prilikom ispucavanja lopte pogodio nekog od Riječana, lopta se odbila prema Obregonu koji ulazi u 16 metara gdje ga neoprezno ruši Matić. Dosuđen je kazneni udarac koji Niko Janković pretvara u pogodak.

Odmah na startu drugog dijela sjajna prilika za Ljubanovića. Šare je odlično ubacio na peterac, na prvoj vratnici bio je Ljubanović koji skreće loptu, ali nedovoljno da uđe u mrežu.

U posljednjih 25 minuta Rijeka je potopila Rudeš i postigla još tri gola.

U 68. minuti Grgić je sjajno prošao na desnoj strani, dao loptu na peterac gdje iz drugog plana dolazi Janković i iako nije dobro zahvatio loptu, pogađa za 2:0.

Na novi pogodak čekalo se manje od 15 minuta, Fruk je odigrao dupli pas s Jankovićem, oslobodio se čuvara i pogodio u prazan dio gola za 3:0.

Točku na i stavio je Bruno Goda. Fruk je ubacio iz kornera, a Goda je bio viši u skoku od Camposa te glavom pogodio za 4:0.

Do kraja susreta još je Franjo Ivanović zatresao stativu, a Oddei postigao pogodak koji je poništen zbog zaleđa, Rijeka je odnijela mirnu i uvjerljivu pobjedu.