Ostali sportovi

Bilić Pavlinović osvojio srebro na Europskom studentskom prvenstvu u Zagrebu

Sportnet, Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 24.07.2023.

U Zagrebu se održava Europsko studentsko prvenstvo u taekwondou na kojem je Josip Bilić Pavlinović osvojio srebrno odličje...

Josip Bilić Pavlinović, član splitskog Taekwondo kluba Marjan osvojio je srebrno odličje na Europskom studentskom prvenstvu koje se održava u Zagrebu.

Josip je u kategoriji do 87 kilograma u prvom kolu pobijedio Azizjana Tadjibajeva s pariškog sveučilišta s 2:0 da bi nakon toga s novih 2:0 slavio i protiv Rumunja Cristiana Mauleranua sa sveučilišta Bacau.

U finalu je u neizvjesnoj borbi poražen od Ukrajinca Artema Harbara s Donbas sveučilišta što je bilo dovoljno za srebrnu medalju za splitsko sveučilište.

Lovre Uvodić je predstavljao splitsko sveučilište u kategoriji do 68 kilograma, ali je u prvom kolu izgubio od kasnijeg prvaka Europe, Britanca Matthewa Howella sa sveučilišta Nottingham.