Liga prvaka, kvalifikacije, 2. pretkolo, 25.07.2023, 20:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Guillermo Cuadra, Ivan Masso Granado, Alejandro Estevez Iglesias (Španjolska)

Mihaela Bradovski • utorak, 25.07.2023.

Dinamo je upisao vrlo uvjerljivu pobjedu protiv Astane u prvom susretu drugog pretkola Lige prvaka. Uz hat-trick Luke Ivanušeca, Modri su slavili s 4:0...

Dušan Jovančić
60'
21
Elkan Astanov
68'
17
Abat Aimbetov
83'
27
Timur Dosmagambetov
83'

Grigorij Babajan

Dinamo je rutinski odradio posao protiv Astane i već u prvom susretu napravio veliki korak prema prolazu u treće pretkolo Lige prvaka. Druga polovica prvog poluvremena bila je kobna za Kazahstance, Dinamo je tu stigao do tri gola prednosti.

Igraj na utakmice kvalifikacija Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Krenulo je dosta mirno, Dinamo je bio strpljiv, htio je osjetiti Astanu i vidjeti koliko može, ali Kazahstanci su se zatvorili i nisu imali nekih namjera krenuti prema naprijed.

To ispitivanje snaga trajalo je prvih 20 minuta, a onda je Dinamo krenuo. Ristovski je prekinuo uspavanku snažnim udarcem izvana koji je Čondrić obranio i tu je Dinamo krenuo.

Čondrić je sjajno obranio pokušaj Petkovića pa Ristovski nakon kornera zatresao gredu, zatim je Čondrić skinuo pokušaje Ivanušeca i Ristovskog, no u 35. minuti nije imao šanse.

Brzo su Modri iskombinirali, lopta je došla do Petkovića koji je iskoristio inertnost obrane Astane i s 14-15 metara pogodio za 1:0.

U 41. minuti već je 2:0, a sve je napravio Ivanušec. Krasan solo prodor, lakoćom je nanizao nekoliko igrača gostiju i onda opalio sa 17 metara idealno u donji kut.

Ivanušec je i dvije minute kasnije bio precizan. Ovaj put veliki posao napravio je Moharrami koji je ubacio se desne strane, idealno na glavu Ivanušeca koji zabija za 3:0.

Mogla je još koja lopta završiti u mreži, ali ostalo je na odmoru 3:0. 12:0 udarci na gol i 76:24 posto posjeda lopte, jasno je da je Dinamovo vodstvo posve zasluženo.

Nastavilo se u istom ritmu i u drugom poluvremenu, a raspoloženi Ivanušec nastavio je puniti mrežu Astane.

U 58. minuti lopta se odbila nakon kornera na 20 metara do Ivanušeca koji fantastično pogađa u sam gornji kut za 4:0.

Dinamo je i dalje održavao kontrolu nad susretom, imao je i prilike za povećanje vodstva, a najbolju Martin Baturina koji se sjurio prema golu i onda pucao malo pokraj vratnice.

Debi u dresu Dinama upisao je ukrajinski bek Bogdan Mihajličenko koji je početkom tjedna predstavljen na Maksimiru i odmah je odradio svojih prvih 20 minuta u Dinamovom dresu.

U konačnici zaslužena pobjeda zantno kvalitetnijeg Dinama, mogla je biti i uvjerljivija, ali i ovo bi trebalo biti dovoljno.