Aris napunio mrežu BATE-a, Rakow u posljednjim minutama izvukao pobjedu

Krešimir Milić • srijeda, 26.07.2023.

Za Rakow su odigrali cijeli susret Arsenić i Tudor. Uzvrati se igraju 1. i 2. kolovoza…

Odigrane su prve utakmice 2. pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka, a jedna od najzanimljivijih utakmica po golovima odigrana je danas na Cipru.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Aris Limassol slavio je na svom travnjaku protiv bjeloruskog BATE-a sa 6:2. Junak susreta za Aris s dva zgoditka bio je Yannick Gomis (17., 60.), a po gol su dodali Leo Bengtsson (32.), Jaden Montor(83.), Mariusz Stepinski (90.+1.) dok je Sidi Bane (40.) zabio autogol. Golove za BATE zabili su Artem Kontsevoy(48.) i Ruslan Khadarkevich(65.).

Ovom pobjedom Ciprani su uvelike olakšali sebi put prema idućem pretkolu gdje bi u slučaju prolaza igrali s boljim iz dvoboja Rakowa i Qarabaga.

Prvi dvoboj ta dva kluba pripao je danas Rakowu u Poljskoj koji je slavio s 3:2.

Poljaci su poveli nakon autogola Elvin Cafarquilyeva u 55. minuti, a Fabian Piasecki je povisio na 2:0 u 71. minuti. Nije dugo trajalo veselje jer se brzo pretvorilo u dramu za Poljake kad je Redon Xhixha s dva zgoditka u dvije minute (73., 75.) izjednačio na 2:2.

Ipak pobjedu Poljacima donosi Sonny Kittel golom u prvoj minuti sudačke nadoknade. Za Rakow su cijelu susret odigrali Zoran Arsenić i Fran Tudor.

Aris i BATE uzvrat igraju 1. kolovoza, a tko će biti par u 3. pretkolu znat će se nakon susreta Qarabaga i Rakowa 2. kolovoza.