Konferencijska liga, kvalifikacije, 2. pretkolo, 27.07.2023, 20:00 h, Osijek, Opus Arena, gledatelja: 12.011
Suci: Bastian Dankert (Njemačka), Dominik Schaal (Njemačka), Rene Rohde (Njemačka)
Barnabas Kovacs
69'
12
Eduvie Ikoba
74'
97
Daniel Nemeth
74'
27
Bence Bedi
86'
Gabor Boer
Susret počinje u 20:00 sati.
 U prvom susretu drugog pretkola Konferencijske lige Osijek na Opus Areni dočekuje mađarski ZTE. Osječani će pokušati doći do što boljeg rezultata kako bi osigurali kvalitetniju poziciju uoči uzvrata u Mađarskoj.
1' Počeo je susret, sretno!
5' Osijek je od početka preuzeo inicijativu i drži loptu na polovici mađarske momčadi.
7' Prva prilika na susretu! Fućak je ubacio s desne strane, nije to bio sjajan ubačaj, ali je ispalo kao dobra povratna lopta za Miereza koji je imao puno prostora, ali pucao je s 12-13 metara svom snagom previsoko.
8' Kakve prilike za Osijek! Lovrić je pucao, vratar nije najbolje reagirao, odbio je loptu do Caktaša, blokirao je njegov pokušaj, a onda je Mierez pogodio loptom Caktaša. Ipak ne bi bilo ništa od gola jer je Caktaš bio u zaleđu.
9' Zanimljiva je bila situacija prije ove kada se lopta odbijala nakon kornera, pucao je na kraju Brlek, pogodio gostujućeg braniča, Osječani su tražili igranje rukom, ali Nijemac je odmah pokazao da se igra dalje.
12' Kontra Osijeka, vukao ju je Fućak, ubacio je u peterac, ali vratar odbija, kasnije nije bilo pravog pokušaja domaćina.
17' Popustio je osječki početni pritisak, ZTE se izvukao bez primljenog gola i u posljednjim minutama čak ima i više posjeda te pokušava nešto iskreirati naprijed.
18' U Prištini je i dalje Dukagjini - Rijeka 0:0
25' Vrlo borben i dinamičan dvoboj, ne štede se ni jedni ni drugi, baš kako i treba biti.
30' Sjajne vijesti iz Prištine, Dukagjini - Rijeka 0:1 - Niko Janković!
35' Slobodnjak za ZTE na nekih 25 metara, Szalay je uzeo loptu i gađao preko živog zida i gola.
37' Mađari su u nekoliko navrata došli pred Osijekovih 16 metara, ali nekako sve to izgleda još neuigrano, dosta krivih odluka.
39' Vratnica! Dugačka lopta na Miereza, koji je glavom prebacuje za Nejašmića, on ulazi u 16 metara, gađa bliži kut i pogađa vratnicu!
41' Još jednom vratnica! Lovrić je pucao iz slobodnog udarca, Mierez je mrvicu dodirnuo loptu i ona je skrenula u vratnicu. Nekako je dojam da bi možda bila idealna u kut da nije bilo tog dodira. Šteta!
45' Minuta nadoknade.
45'+1' Kraj prvog dijela, 0:0.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
48'
Žuti karton dobio je Meshack Ubochioma.
50'
Žuti karton dobio je Ramon Mierez.
52' Prva prilika u drugom dijelu, Caktaš je dobio loptu u 16 metara i probao iz okreta, ona pogađa u blok, odbija se do Jugovića koji puca visoko preko gola.
53'
Žuti karton dobio je Matyas Tajti.
54' 12.011 gledatelja službeno.
62'
Izmjena! Izlazi Kristian Fućak, ulazi Domagoj Bukvić.
62'
Izmjena! Izlazi Mijo Caktaš, ulazi Petar Pušić.
62' Rijeka vodi 1:0 i ima igrača više nakon isključenja Merlakua.
66' Krasno su kombinirali Pušić i Drambaev, lopta je nakon toga ubačena za Bukvića koji puca, ali ponovno je blokiran.
68' Izgledalo je opasno, Ubochioma je opalio izvana, lopta je otišla malo pokraj vratnice.
69'
Izmjena! Izlazi Matyas Tajti, ulazi Barnabas Kovacs.
74'
Izmjena! Izlazi Mate Sajban, ulazi Eduvie Ikoba.
74'
Izmjena! Izlazi Szabolcs Szalay, ulazi Daniel Nemeth.
76' Dobra prilika za Osječane, Nejašmić je ubacio na prvu vratnicu gdje je bio Mierez, ali on puca vrlo neprecizno.
80'
Žuti karton dobio je Domagoj Bukvić.
80'
Izmjena! Izlazi Vedran Jugović, ulazi Ivan Fiolić.
82' Najbolja prilika za ZTE! Dobro su gosti kombinirali, loptu je u 16 metara dobio Nemeth koji je ostao sam, ali Malenica je sjajno obranio.
86'
Izmjena! Izlazi Meshack Ubochioma, ulazi Bence Bedi.
90'
Izmjena! Izlazi Kristijan Lovrić, ulazi Josip Špoljarić.
90' Još četiri minute.
90'+1'
GOL! Osijek - ZTE 1:0
Mrežu je zatresao Ramon Mierez. Asistent je Šime Gržan.
90'+1' NAPOKON!!!! Osijek vodi 1:0! Dugo je trajala opsada kaznenog prostora gostiju, ubacio je Gržan s desne strane, a Mierez se provukao na drugu vratnicu i pogodio glavom za vodstvo!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!