Tonejc pobjedom protiv nositelja ostvario plasman u četvrtfinale američkog ITF-a

Krešimir Milić • petak, 28.07.2023.

Hrvatski tenisač preokretom je stigao do pobjede. Bio je bolji s 2:1 u setovima…

Vito Tonejc nastavio je dobar niz na ITF turniru u Edwardsvilleu na tvrdoj polozi u SAD-u. Još jednom je na ovom turniru slavio s 2:1 u setovima, a ovog puta protiv nositelja u drugom kolu.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bolji je bio s 2:1 u setovima od trećeg nositelja i 484. tenisača svijeta Yukija Mochizukija. Hrvatski tenisač, 809. na svijetu zaključio je meč rezultatom 6:7, 6:4, 6:2.

Nakon što je prvi set pripao Japancu, Tonejc je u druga dva mirno stigao prvo do vodstva, a onda i pobjede kojom je osigurao četvrtfinale nakon sat i 49 minuta igre u ovom meču.

Shunsuke Mitsui bit će protivnik Tonejcu u četvrtfinalnom meču. Ovaj 798. tenisač svijeta bio je bolji u drugom krugu od Francuza Jaimeea Floyda Angelea, 557. na ATP listi i petog nositelja turnira, s 2:1 u setovima.