Sopić: 'Lakše je uz tri boda'; Čabraja: 'Ovo je treća ili četvrta utakmica da nam Gorica ovako zabija'

Krešimir Milić • subota, 29.07.2023.

Treneri su dali svoj osvrt na utakmicu 2. kola SuperSport HNL-a. Slavila je Gorica s 1:0…

Gorica je golom u prvoj minuti sudačke nadoknade slavila protiv Lokomotive s 1:0 u 2. kolu SuperSport HNL-a.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Strijelac je bio Sven Blummel, kojem je to bio prvijenac za Goricu, a kako su se oba trenera nakon utakmice prisjetila, ovakve pobjede Gorice nisu rijetkost u utakmicama s Lokomotivom.

Prvi je osvrt na susret dao trener Lokomotive Silvijo Čabraja.

Ni mi, ni Gorica u 90 minuta nismo publici nešto ponudili. Tako da utakmica nitko ništa, a onda Gorica u prvoj minuti nadoknade zabija, ali to je protiv Gorice treća ili četvrta utakmica da dobivamo golove u nadoknadi. Izgleda da je to tako, rekao je Čabraja.

Trener Gorice Željko Sopić bio je zadovoljan pobjedom i najavio kako će morati još raditi s momčadi.

Što da kažem? Prije utakmice sam baš sjedio s Mariom Brkljačom i Nenadom Črnko te sam se sjetio zadnje utakmice protiv Lokomotive ovdje kod kuće. Bilo je dosta loše vrijeme, bili smo na -11 bodova od Šibenika. Jednostavno smo tad pobijedili utakmicu u zadnjim minutama. Mislim da je danas utakmica bila dosta izjednačena. Na kraju se okrenulo na našu stranu, a jesmo li zaslužili ne znam. Tri boda ostaju u Gorici. Sve u svemu jako teško je bilo vrijeme i teško je bilo trčati, ali tako je kako je, rekao je Sopić i dodao:

Još jednom čestitam svojim dečkima, stvarno su ostavili zadnju trunku snage na terenu i dali sve od sebe. Mislim da je to jedan putokaz za dalje. Tako treba. Trebat ćemo i ovaj tjedan napraviti jedan mikrociklus u kojem ćemo morati jako trenirati. Igramo protiv Dinama na Maksimiru, imamo igrače koji su kasnije došli i neujednačene su fizičke spreme. Nije popularno, ali morat ćemo se krpati u prvenstvu s time. Svakako lakše je uz tri boda, zaključio je Sopić.