Dobar nastup Šamanića u pobjedi Utah Jazza

Petar Jenjić • utorak, 11.07.2023.

Utah Jazz noćas je stigla do nove pobjede u Ljetnoj ligi koja se igra u Las Vegasu. Važnu ulogu u slavlju imao je i hrvatski košarkaš Luka Šamanić...

Do druge pobjede u drugom susretu na Ljetnoj ligi u Las Vegasu stigla je Utah Jazz koja je bila bolja od Minnesota Timberwolvesa rezultatom 108:96 i tako joj nanijela prvi poraz.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Veći dio utakmice bio je vrlo izjednačen i nijedna se ekipa nije uspijevala ozbiljnije odvojiti. Na ulasku u posljednju četvrtinu Jazzeri su imali tri koša viška (79:76), da bi zadnju dionicu dobili s 29:20.

Po 26 poena u pobjedničkim redovima ubacili su Keyonte George i Johnny Juzang, dok je Luka Šamanić dodao 14 koševa (5/7 za dva, 1/5 za tricu, slobodna bacanja 1/1), osam skokova i dvije asistencije za nešto manje od 23 minute na parketu.

20 poena kod Timberwolvesa ubacio je Leonard Miller, a Josh Minott dodao je 19 koševa i šest skokova.

Podsjetimo, Utah je u prvom susretu svladala Los Angeles Clipperse sa 105:99, a prije toga je u Salt Lake Cityju upisala dva poraza i jednu pobjedu.