Australke razbile Kanađanke i izborile osminu finala SP-a

Petar Jenjić • ponedjeljak, 31.07.2023.

Odigrane su utakmice trećeg kola Svjetskog prvenstva u skupini B. Australija je svladala Kanadu i izborila osminu finala, dok je Nigeriji bio dovoljan bod protiv Irkinja...

U izravnom dvoboju za prolazak u osminu finala Svjetskog prvenstva do glatke je pobjede stigao domaćin Australija. Za protivnice su imale Kanadu te slavile rezultatom 4:0.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon prvog poluvremena već su imale dva pogotka prednosti, a oba je postigla Hayley Raso, prvi u 9., a drugi u 39. minuti. U nastavku susreta stigla su još dva gola, prvo je zabila Mary Fowler u 58. minuti te u sudačkoj nadoknadi iz penala Stephanie Catley.

Australke su tako osvojile skupinu sa šest bodova, dok je Kanada ostala treća s četiri osvojena boda. U sljedeću fazu s pet bodova prošla je i Nigerija koja je odigrala bez golova protiv Irske. Irkinjama je to bio prvi bod na turniru.

Za sada je poznato da će u osmini finala igrati Švicarska i Španjolska te Japan i Norveška, a ostale ćemo dobiti u narednim danima.