Petra Martić poražena u prvom kolu Washingtona u prvom meču nakon Wimbledona

Branimir Korać • utorak, 01.08.2023.

Petra Martić nije dobro otvorila američku turneju. U prvom kolu turnira u Washingtonu poražena je u dva seta od Sorane Cirstee...

Petra Martić i Sorana Cirstea od Wimbledona nisu bile u akciji, a ždrijeb ih je spojio na startu turnira u Washingtonu. Bolja je bila Cirstea koja je slavila u dva seta.

Igraj na mečeve WTA turnira u Washingtonu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Martić ima za čim žaliti, imala je priliku odvesti meč u treći set, a tamo bi bilo ponovno sve otvoreno. Ipak Rumunjka se izvukla i dovršila posao u 13. igri drugog seta.

Cirstea je U prvom setu do ključnog breaka došla u završnici, u osmom gemu stigla je do breaka i nakon toga bez izgubljenog poena dovršila set sa 6:3.

Drugi set bio je Petrina šansa. Imala je 4:1 i čak četiri break lopte za dvostruki break, ali nijednu nije iskoristila.

Cirstea se vratila, čak je i povela sa 6:5 i imala servis za meč, ali Martić je izborila tie-break. Tamo se vodila velika borba, Petra je imala 6:3, ukupno sedam set lopti, ali niti to nije bilo dovoljno i Cirstea je s 15:13 prošla dalje.

U drugom kolu Rumunjka će igrati protiv osme nositeljice Ljudmile Samsonove.