Liga prvaka, kvalifikacije, 2. pretkolo, 02.08.2023, 16:00 h, Astana Arena, Astana
Timur Dosmagambetov
41'
29
Dušan Jovančić
46'
88
Dembo Darboe
46'
21
Elkan Astanov
69'

Susret počinje u 16:00 sati.
 Nakon visoke pobjede 4:0 na Maksimiru, Dinamo danas u Kazahstanu ide po treće pretkolo Lige prvaka. Većina posla je odrađena, ali potrebno je završiti posao i spriječiti bilo kakva iznenađenja.
1' Počeo je susret.
2' Astana je krenula snažno, već dva ubačaja pred gol Dinama od kojih je jedan završio u korneru nakon dobre reakcije Moharramija.
6' Nakon tog početnog naleta, igra se brzo primirila, Dinamo je odmaknuo Astanu od svojih 16 metara.
9' Velika prilika za Brunu Petkovića! Pobjegao je Petković obrani Astane i ušao u 16 metara, Čondrić je obranio njegov prvi pokušaj, zatim i drugi i spasio Astanu. Tom bijegu Petkovića kumovala je loša reakcija Maričkina koji nije dobro procijenio loptu koja je ipla prema njemu.
16' Dinamo ima blagu inicijativu i čini se nešto konkretnijim prema naprijed, bez obzira što je Astana ta koja treba pobjedu i pogotke što prije.
24'
GOL! Astana - Dinamo 0:1
Mrežu je zatresao Mahir Emreli. Asistent je Dario Špikić.
24' Dinamo vodi 1:0!!! Mahir Emreli napravio je odličan posao, Špikić mu je dao loptu na rubu 16 metara, a azerbajdžanski reprezentativac je u gužvi okružen nekolicinom igrača Astane uspio se okrenuti i poslati loptu u donji kut.
27' Odlična prilika za Hovhanisjana koji je dobro primio loptu na prsa u 16 metara i pucao u donji kut, ali Livaković sjajno brani.
31' Još jedna sjajna prilika za Dinamo, ali Čondrić spašava! Petković je odlično osjetio dolazak Emrelija iz drugog plana, napadač Dinama našao se sam pred Čondrićem koji brani taj pokušaj.
36' Nova kardinalna pogreška obrane Astane, krivo dodavanje, Petković je uzeo loptu, Čondrić istrčao na 20 metara i spasio svoju momčad.
40' Još jedna krasna preilika za Dinamo! Sučić je odradio većinu posla oduzetom loptom i osvojenim velikim dijelom terena, pronašao je Špikića, on Mihajličenka, lopta u konačnici dolazi do Emrelija koji puca pokraj gola.
41'
Izmjena! Izlazi Aleksa Amanović, ulazi Timur Dosmagambetov.
45' Tri minute nadoknade.
45'+1' Poluprilika za Astanu nakon ubačaja na drugu vratnicu, tamo je bio Aimbetov koji nije uspio najbolje zahvatiti loptu.
45'+2'
Žuti karton dobio je Max Ebong.
45'+3' Kraj prvog poluvremena, Dinamo vodi 1:0, ukupno 5:0.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
46'
Izmjena! Izlazi Marin Tomasov, ulazi Dušan Jovančić.
46'
Izmjena! Izlazi Vladislav Prokopenko, ulazi Dembo Darboe.
50' Još jednom je lopta u mreži Astane, Petković je sjajno pronašao Emrelija, ali u duelu s njim pada Vorogovskij i sudac ipak pokazuje da je bio prekršaj.
56' Krasna akcija Dinama! Mišić je fantastičnom loptom pronašao Mihajličenka koji ulazi u 16 metara i traži u sredini Špikića i Emrelija, ali branič domaćina u posljednji trenutak odbija.
60' Opsada Dinamovog gola, ali bez potrebe za intervencijom Livakovića, prvo je lopta izbijena, a onda je završila u korneru.
61' Livaković spašava! Nakon ubačaja Lončara iz kornera, Aimbetov je pucao iz blizine, Livaković sjajno obrani, lopta je došla do Tomaševića, ali i njega Livaković u odličnoj poziciji neutralizira!
64' Dugačka lopta Lončara za Aimbetova koji je prima u 16 metara, ali iskosa puca u vanjski dio mreže.
67' Još jedna sjajna prilika i obrana Livakovića!Darboe je dao loptu za Aimbetova koji je sam pred Livakovićem i ne zabija!
68'
Izmjena! Izlazi Josip Šutalo, ulazi Maxime Bernauer.
68'
Izmjena! Izlazi Bruno Petković, ulazi Antonio Marin.
69'
Izmjena! Izlazi Abat Aimbetov, ulazi Elkan Astanov.
78'
Izmjena! Izlazi Robert Ljubičić, ulazi Martin Baturina.
78'
Izmjena! Izlazi Mahir Emreli, ulazi Josip Drmić.
78'
Izmjena! Izlazi Josip Mišić, ulazi Luka Lukanić.
81' Susret je ušao u mirniju fazu, Bišćan je odradio sve izmjene i čeka se kraj susreta te službeni prolaz u treće pretkolo.
83' Bernauer spašava! Astanov je pucao iz odlične pozicije, ali francuski branič refleksno je ispružio nogu i blokirao taj pokušaj.
88'
GOL! Astana - Dinamo 0:2
Mrežu je zatresao Antonio Marin. Asistent je Martin Baturina.
88' Dinamo vodi 2:0! Mihajličenko je osvojio loptu na lijevoj strani, pronašao u sredini Baturinu koji puca, ali lopta se od bloka odbija do Marina, a on iz blizine zabija za 2:0.
90' Šest minuta nadoknade, pokušao je Darboe, ali lopta ide u vanjski dio mreže.
90'+2'
Žuti karton dobio je Dario Špikić.
90'+3' Hovhanisjan se sjurio kroz Dinamovu obranu, ali realizacija je bila loša i pucao je pokraj gola.
90'+4'
Žuti karton dobio je Dušan Jovančić.
90'+7' Kraj, Astana - Dinamo ukupno 0:6.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!