Liga prvaka, kvalifikacije, 2. pretkolo, 02.08.2023, 16:00 h, Astana Arena, Astana
Dinamo

Dinamo odradio uzvrat u Kazahstanu i pobjedom prošao u treće pretkolo!

Branimir Korać, Petar Jenjić • srijeda, 02.08.2023.

Dinamo je slavio na gostovanju kod Astane i izborio treće pretkolo Lige prvaka. Mahir Emreli i Antonio Marin donijeli su pobjedu Modrima za ukupnih 6:0...

Timur Dosmagambetov
41'
29
Dušan Jovančić
46'
88
Dembo Darboe
46'
21
Elkan Astanov
69'

Igor Bišćan

Nogometaši Dinama plasirali su se u treće pretkolo Lige prvaka i tako osigurali skupinu jednog od europskih natjecanja ove sezone. Uzvratni dvoboj protiv Astane nije bio odviše dramatična po pitanju prolaska dalje, ali zato jest po pitanju rezultata.

Igraj na kvalifikacije za Ligu prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Trener Igor Bišćan malo je rotirao momčad, ali to nije previše utjecalo na prolazak dalje. Astana je očekivano bila kudikamo konkretnija nego u prvom dvoboju, ali do pogotka nije došla. Dinamo je slavio s 2:0 te s ukupnih 6:0 prošao dalje.

Nakon početnog naleta Astane, igra se brzo primirila, Dinamo je odmaknuo Astanu od svojih 16 metara. Velika prilika za Brunu Petkovića stigla je u 9. minuti. Pobjegao je Petković obrani Astane i ušao u 16 metara, Josip Čondrić je obranio njegov prvi pokušaj, zatim i drugi i spasio Astanu.

Dinamo je imao blagu inicijativu, a do vodstva je stigao u 24. minuti. Mahir Emreli napravio je odličan posao, Dario Špikić mu je dao loptu na rubu 16 metara, a azerbajdžanski reprezentativac je u gužvi okružen nekolicinom igrača Astane uspio se okrenuti i poslati loptu u donji kut.

Odlična prilika za Kamu Hovhanisjana koji je dobro primio loptu na prsa u 16 metara i pucao u donji kut, ali Dominik Livaković sjajno brani. Dinamo je imao još tri dobre situacije do kraja poluvremena.

U 31. minuti Čondrić je ponovno spasio domaćina. Petković je odlično osjetio dolazak Emrelija iz drugog plana, napadač Dinama našao se sam pred Čondrićem koji brani taj pokušaj. Nakon toga napadač Dinama imao je još jednu šansu, a zatim i Emreli. Petar Sučić odradio je većinu posla oduzetom loptom i osvojenim velikim dijelom terena, pronašao Špikića, a ovaj Bogdana Mihaljičenka.

Još jednom je lopta u mreži Astane u 50. minuti, Petković je sjajno pronašao Emrelija, ali u duelu s njim pada Jan Vorogovskij i sudac ipak pokazuje da je bio prekršaj. Šest minuta kasnije odlična akcija Dinama, Josip Mišić je fantastičnom loptom pronašao Mihajličenka koji ulazi u 16 metara i traži u sredini Špikića i Emrelija, ali branič domaćina u posljednji trenutak odbija.

Nakon nešto više od sat vremena igre, sjajne šanse za domaću momčad. Nakon ubačaja Stjepana Lončara iz kornera, Abat Aimbetov je pucao iz blizine, Livaković sjajno obrani, lopta je došla do Žarka Tomaševića, ali i njega Livaković u odličnoj poziciji neutralizira.

Vratar Modrih morao je reagirati i u 67. minuti, ovoga puta je probao Aimbetov, ali ne uspijeva zabiti. Uslijedio je mirniji period prije novog gola Dinama. U 89. minuti pobjedu je potvrdio Antonio Marin kojem je vratar Astane prvo obranio udarac, a zatim desetak sekundi kasnije ipak nije mogao.

Dodajmo da je cijelu utakmicu za Astanu branio Čondrić, dok je Marin Tomasov igru napustio nakon prvog poluvremena.