Senzacija s Farskih otoka nastavlja kroz kvalifikacije Lige prvaka

Krešimir Milić • srijeda, 02.08.2023.

Prvo su izbacili senzacionalno Ferencvaroš, a veliki pothvat su ponovili i u drugom pretkolu. U treće pretkolo plasirali su se nakon jedanaesteraca protiv Hackena…

Europski san žive nogometaši Klaksvika, prvaka Farskih otoka koji je ponovno oduševio. Nakon senzacije protiv Ferencvaroša u prvom kolu, sad su u 2. kolu kvalifikacija za Ligu prvaka izbacili i švedski Hacken.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Šveđani su bili ogromni favoriti kod kuće, a nakon što je prva utakmica završila na terenu Klaksvika 0:0, drugi remi od 2:2 odveo je utakmicu u produžetke. Ni tamo nije bio prolaz riješen jer je nakon produžetaka rezultat bio 3:3 pa se pobjednik tražio u raspucavanju jedanaesteraca.

Tu se kreirala nova senzacija Klasvika koji je s 5:2 bio bolji u izvođenju jedanaesteraca.

Prvo ime utakmice bio je nogometaš Klaksvika Arni Frederiksberg koji je zabio hat-trick. Prvo je zabio za vodstvo u 17. minuti, a Tobias Sana izjednačio je na 1:1 u 23. da bi u početkom drugog dijela Amor Layouni donio domaćinima prednost. No u 53. minuti Frederiksberg zabija svoj drugi gol za 2:2.

U prvoj minuti produžetka je Ibrahim Sadiq zabio za vodstvo 3:2, a Frederiksberg ponovno izjednačuje u 109. minuti.

Klaksvik će u 3. pretkolu i dalje ostati u Skandinaviji, a igrat će protiv norveškog Moldea koji je s ukupnih 2:1 izbacio HJK Helsinki.