Konferencijska liga, kvalifikacije, 2. pretkolo, 03.08.2023, 18:45 h, Zalaegerszeg, ZTE
Suci: Gal Leibovitz , Rostislav Talis, Yossi Babayoff (Izrael)
Eduvie Ikoba
35'
21
Daniel Csoka
67'
80
Milan Klausz
67'
14
Barnabas Kovacs
67'
23
Daniel Milovanovikj
81'
Susret počinje u 18:45 sati.
 Dan odluke za Osijek. Nakon minimalne pobjede na Opus Areni s 1:0, Osječani u Mađarskoj protiv ZTE-a traže prolaz u treće pretkolo Konferencijske lige.
1' Počeo je susret.
5' Izjednačen i miran početak u Mađarskoj gdje Kohorta bučnim navijanjem stvara atmosferu kao da se igra na Opus Areni.
9'
GOL! ZTE - Osijek 0:1
U vlastitu mrežu loptu je pospremio Bence Gergenyi.
9' Osijek vodi 1:0!!! Odlična lopta za Caktaša koji je krenuo prema golu, prvi pokušaj vratar je obrani, ali lopta se odbija u Caktaša i od njega ipak odlazi u mrežu!
15' Osijek je vrlo dobro ušao u utakmicu i odmah je primirio domaćina pa je izostao onaj očekivani pritisak.
17' Sjajna prilika za Osijek! Drambajev je prošao lijevom stranom i dao povratnu loptu na samog Pušića, on puca s 12-13 metara, ali mađarski vratar fantastično brani.
24' Pokušaj domaćina za zapisati, slobodnjak na više od 25 metara, Szalay ga je izvao, gađao bliži kut, ali lopta ide nekih metar pokraj stative.
32' Evo prve velike pilike za ZTE! Ubačena dugačka lopta na drugu stranu kaznenog prostora, Szalay je glavom spasio da ne ode van terena, vratio je u sredinu gdje iz drugog plana natrčava Ubochioma i puca, ali visoko preko gola.
35'
Izmjena! Izlazi Meshack Ubochioma, ulazi Eduvie Ikoba.
37' Još jedan pokušaj Szalaya koji je nekako najpoduzetniji domaći igrač, pucao je s 18 metara, ali loše, u Malenicu.
38' Gužva u 16 metara Osijeka, Mađari nisu uspjeli pucati i lopta je u jednom trenutku završila u kontri za Osijek koju je povukao Gržan, nije na vrijeme uočio Pušića i obrana domaćina uspjela se vratiti i zatvoriti ga.
41' Nova odlična prilika za Osijek, ponovno je Gržan centrirao s desne strane, Caktaš je ostao sam na drugoj vratnici i glavom pucao pokraj gola.
42'
Žuti karton dobio je Eduvie Ikoba.
45' Tri minute nadoknade.
45'+2' Brani Malenica! Lopta se odbijala u 16 metara, na kraju došla do Sajbana koji puca glavom, ali vratar Osijeka je spreman!
45'+4' Kraj prvog dijela, Osijek vodi 1:0!
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
47' Krasna obrana Malenice! Ponovno se lopšta odbijala u 16 metara i došla na rubu kaznenog prostora do Szalaya koji puca jako dobro, poluvisoko, ali Malenica sjajno brani.
50' Veliki promašaj Ikobe koji je iz blizine pucao glavom, ali malo pokraj vratnice.
56' Osječani će morati mijenjati, vrlo nezgodno pao je kapetan Jugović koji je dobro uzdrman.
58'
Izmjena! Izlazi Vedran Jugović, ulazi Ivan Fiolić.
59' Inače pogodak je ipak UEFA pripisala kao autogol Gergenyjia, on i Caktaš biliu su na lopti i očito se od njega ipak odbila, no to ne umanjuje ulogu Caktaša kod pogotka.
61' Vratnica! Odličan udarac Tajtija s 18 metara, Malenica nije imao šanse, ostao je na mjestu, ali lopta pogađa vratnicu.
63'
Žuti karton dobio je Andras Huszti.
65'
Izmjena! Izlazi Mijo Caktaš, ulazi Josip Špoljarić.
65'
Izmjena! Izlazi Petar Pušić, ulazi Amer Hiroš.
67'
Izmjena! Izlazi Mate Sajban, ulazi Daniel Csoka.
67'
Izmjena! Izlazi Matyas Tajti, ulazi Milan Klausz.
67'
Izmjena! Izlazi Bojan Sanković, ulazi Barnabas Kovacs.
70'
Žuti karton dobio je Bence Gergenyi.
72'
Žuti karton dobio je Stjopa Mkrtčjan.
73'
GOL! ZTE - Osijek 0:2
Mrežu je zatresao Josip Špoljarić. Asistent je Šime Gržan.
73' Osijek je na korak do prolaza! Sjajan posao odradio je Nejašmić koji je prošao nekoliko igrača na desnoj strani i onda dao dugačku loptu za Gržana koji ulazi u 16, bježi čuvaru i daje povratnu loptu prema Špoljariću koji bez problema zabija. Špoljarić gol nije proslavio iz poštovanja prema klubu u kojem je bio na posudbi.
81'
Izmjena! Izlazi Šime Gržan, ulazi Renan Guedes.
81'
Izmjena! Izlazi Ramon Mierez, ulazi Kristian Fućak.
81'
Izmjena! Izlazi Bence Gergenyi, ulazi Daniel Milovanovikj.
82'
GOL! ZTE - Osijek 1:2
Mrežu je zatresao Eduvie Ikoba.
82' Smanjuje ZTE, nakon ubačene lopte u sredinu. Fiolić ju nje pokušao izbaciti, ali nogu je podmetnuo Ikoba i od njega ide u mrežu. Pritom je još zakačila nekog od gostujućih igrača te dodatno prevarila Malenicu.
90' Ikoba glavom nakon ubačaja s lijeve strane, lopta ide pokraj vratnice, bilo je blizu.
90' Sedam minuta nadoknade.
90'+3' Pritišće ZTE i pokušava svom silom doći do gola, Osijek odolijeva.
90'+8' Kraj, Osijek je u trećem pretkolu!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!