Tobol šokirao Basel, Lončaru svih 90 minuta u prolasku Pogona

Petar Jenjić • četvrtak, 03.08.2023.

Odigrano je 12 uzvratnih utakmica drugog pretkola Konferencijske lige, a kao najveće iznenađenje izdvaja se prolazak Tobola protiv Basela. U sljedeću fazu prošli su i neki hrvatski nogometaši sa svojim klubovima...

Spartak Trnava slavila je na domaćem terenu s 4:1 protiv Aude i s ukupnih 5:2 prošla dalje. Strijelci su bili Daniel, Đuričin, Stetina i Prochazka, dok je počasni gol za Latvijce zabio Achol.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U dresu poražene momčadi igrao je i Božo Mikulić koji je ušao u igru u 73. minuti.

Sljedeću rundu izborio je kazahstanski Aktobe koji je kod kuće poražen od Torpedo Kutaisija, ali je ipak prošao dalje s ukupnih 5:3.

Strijelci za goste bili su Arabidze i Bugridze, dok je za Aktobe zabio Samorodov. U redovima domaćina posljednjih 30 minuta odigrao je Andrija Filipović.

Antonio Milić odigrao je zadnjih 20 minuta za poljski Lech koji je slavio u gostima kod Kauno Žalgirisa s 2:1 i prošao dalje s ukupnih 5:2. Strijelci su bili Marchwinski i Ba Loua, dok je poraz ublažio Uzela.

Pogon Szczecin slavio je na domaćem terenu protiv Linfielda s 3:2 i prošao dalje s ukupnih 8:4. Za domaću momčad cijelu je utakmicu odradio Danijel Lončar.

Strijelci za pobjedničku ekipu bili su Koulouris, Wahlqvist i Bichahcjan, dok su za Linfield zabijali Mulgrew i McClean.

Iznenađenje je definitvno priredio kazahstanski Tobol koji je iz natjecanja izbacio prošlosezonskog polufinalista Basela. Nakon pobjede u prvoj utakmici od 3:1, u uzvratu je izgubio 2:1 i to mu je bilo sasvim dovoljno za sljedeće pretkolo.

Malteški Hamrun obranio je vodstvo od 2:1 u gositma kod Dinamo Tbilisija gdje je slavio s minimalnih 1:0 pogotkom Đuranovića iz sudačke nadoknade prvog poluvremena.

Za goste je cijelu utakmicu odigrao Robert Prša, dok je Karlo Bilić ušao u igru u samoj završnici.