Dino Prižmić ispustio lijepu prednost i ostao bez polufinala

Petar Jenjić • petak, 04.08.2023.

Dino Prižmić nije uspio izboriti polufinale Challengera koji se ovog tjedna igra u češkom Liberecu. Bolji je od njega u tri seta bio Francisco Comesana...

Lijepu priliku za polufinale Challengera u češkom Liberecu imao je Dino Prižmić, ali nije je uspio iskoristiti. Hrvatski tenisač danas je tako zaključio svoj nastup na ovom turniru.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prižmić, trenutno 251. na ATP ljestvici, igrao je protiv 223. tenisača svijeta Francisca Comesana iz Argentine koji je stigao do pobjede u tri seta.

Hrvatski tenisač dobio je prvi set sa 6:3, a u drugom je u dva navrata imao po break prednosti. Međutim, njegov se protivnik vratio u oba navrata te na koncu uzeo set sa 7:5. U trećem je Prižmić krenuo s oduzetim servisom, ali do kraja je uzeo još samo jedan gem.

Bio je ovo njihov prvi međusobni dvoboj, a meč je trajao dva sata i 49 minuta. Comesana je spasio sedam od 12 break šansi protivnka, dok je Prižmić spasio njih 15 od ukupno 22.