Sportnet

Nizozemke preko JAR-a do četvrtfinala Svjetskog prvenstva

Petar Jenjić • nedjelja, 06.08.2023.

Ženska nizozemska nogometna reprezentacija izborila je četvrtfinale Svjetskog prvenstva. U osmini finala za protivnice je imala reprezentaciju Južnoafričke Republike...

Nizozemske nogometašice plasirale su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstvu koje se održava u Australiji i Novom Zelandu nakon što su u osmini finala u Sydneyu s 2:0 bile bolje od Južnoafričke Republike.

Igraj na utakmice Svjetskog prvenstva (ž) na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon dvije pobjede i jednog remija u skupini, Nizozemke su noćas po hrvatskom vremenu svladale afričke protivnice, a po jedan pogodak postigle su u svakom poluvremenu.

U vodstvo ih je dovela Jill Roord nakon devet minuta igre, a činilo se da je Lieke Martens podebljala vodstvo u 54. minuti, no dosuđeno je zaleđe. Martens se u 68. minuti upisala u asistente za pogodak Danielle van de Donk koja je potvrdila pobjedu i plasman dalje.

Podsjetimo, Nizozemkama je ovo tek treći nastup na Svjetskim prvenstvima, a na prošlom su stigle sve do finala. S druge strane, JAR-u je ovo bio drugi nastup i prvi izlazak iz grupne faze.