Treći vezani poraz: Haase i Mektić bez pobjede na startu turnira u Torontu

Branimir Korać • ponedjeljak, 07.08.2023.

Nikola Mektić u paru s Robinom Haaseom poražen je već u prvom kolu turnira u Torontu. Bolji su bili Amerikanci Nathaniel Lammons i Jackson Withrow...

Nakon razlaza s Matom Pavićem, Nikola Mektić prijavio je nekoliko turnira s Nizozemcem Robinom Haaseom, ali već drugi turnir u nizu poraženi su odmah na startu.

Igraj na mečeve parova u Torontu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Računajući i poraz u četvrtfinalu turnira u Hamburgu, ovo im je treći poraz u nizu, a jedinu pobjedu ostvarili su protiv Sebastiana Baeza i Bernabea Zapate Mirallesa koji ionako rijetko nastupaju u konkurenciji parova.

U Torontu nisu imali jednostavan posao na startu, igrali su protiv Amerikanaca Nathaniela Lammonsa i Jacksona Withrowa koji su na kraju i slavili bez izgubljenog seta.

Amerikanci su nakon Wimbledona osvojili turnire u Newportu i Atlanti te nisu najlakši ždrijeb što su i potvrdili u ovom meču.

Prvi set dobili su lakoćom sa 6:2 ostavivši Haasea i Mektića bez ikakve šanse, no drugi set već je bio ravnopravniji.

Hrvatsko-nizozemska kombinacija čak je povela s 5:3, ali na servisu za set nije izdržala i Amerikanci su se vratili. Izborili su tie-break gdje su ponovno dominirali i uz iskorištenu treću vezanu meč loptu sa 7:5 izborili prolaz.

U drugom kolu igrat će protiv Maxa Purcella i Andreja Rubljova.

ATP Toronto, prvo kol:
Nathaniel Lammons/Jackson Withrow (SAD) - Robin Haase/Nikola Mektić (Nizozemska/Hrvatska) 6:2, 7:6(5)