Francuskinje lakoćom do četvrtfinala Svjetskog prvenstva, Maroko bez novog iznenađenja

Mihaela Bradovski • utorak, 08.08.2023.

Francuska je imala lagan posao u osmini finala Svjetskog prvenstva nogometašica. Protivnik je bio Maroko koji nije imao dovoljno snage i kvalitete za stavljanje Francuskinja na muke...

Nova senzacija nije se dogodila, Francuska je rutinski odradila posao protiv Maroka i upisala je pobjedu 4:0. Marokanke nisu imale šanse, sve je vrlo brzo riješeno.

Igraj na utakmice SP-a za nogometašice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Izuzev onog sporijeg ulaska u Prvenstvo i remija bez pogodaka, Francuska nastavlja u jakom ritmu, svladala je Brazil, napunila mrežu Paname, a sada i Maroka. S druge strane Marokanke su ostvarile svoj najveći uspjeh u povijesti, svladale su Južnu Koreju i Kolumbiju te ispred jedne Njemačke prošle u osminu finala.

Francuskoj je trebalo manje od pola sata da dovrši posao i dođe do tri gola prednosti, a sve nakon toga bilo je stvar tehnike.

Golijadu je u 15. minuti otvorila napadačica PSG-a Kadidiatou Diani, pet minuta kasnije Kenza Dali koja nosi dres Aston Ville povisila je na 2:0 da bi treći pogodak u 23. minuti postigla legendarna napadačica Lyona Eugenie Le Sommer.

Marokanke nisu uspjele niti zaprijetiti i u drugom dijelu iskusna Le Sommer je novim pogotkom samo stavila točku na i.

Velikih 4:0 za Francusku koja će u četvrtfinalu igrati protiv Australije što će biti daleko teži ispit.