U-17: Hrvatske rukometašice svladale Crnu Goru i izborile polufinale Europskog prvenstva!

Petar Jenjić • utorak, 08.08.2023.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija do 17 godina izborila je polufinale Europskog prvenstva. Danas je upisala novu pobjedu, a bolja je bila od Crne Gore...

Nakon tri pobjede u skupini i prenesena dva boda, hrvatska ženska reprezentacija do 17 godina upisala je i u drugom krugu pobjedu koja znači i plasman u polufinale Europskog prvenstva.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Danas su za protivnice imale vršnjakinje iz Crne Gore koje su svladale rezultatom 27:25. U posljednjoj utakmici drugog kruga igrat će protiv Njemačke, nakon čega će se znati s koje će pozicije igrati u polufinalu.

Polovicom prvog poluvremena hrvatske rukometašice preuzele su vodstvo i na koncu prvih 30 minuta otišle s tri pogotka prednosti (16:13). U nastavku su imali i četiri gola viška (18:14), nakon čega je uslijedio niz Crnogorki od pet pogodaka.

To je ujedno bilo i posljednje vodstvo hrvatskih protivnica. Egal je bio do 54. minute i vodstva Hrvatske 24:23 nakon čega su uslijedila uzastopna gola tri gola, a do kraja su Crnogorke samo ublažile poraz.

Najbolja je u hrvatskim redovima bila Katja Vuković s osam pogodaka, a sedam golova dodala je Ivana Fratnik.

Crnu Goru predvodila je Nina Ramusović sa šest golova, Anđela Guberinić dodala je pet pogodaka.