Duje Ajduković nastavlja s pobjedama, slavio i na startu novog Challengera

Petar Jenjić • utorak, 08.08.2023.

Duje Ajduković izborio je drugo kolo Challengera kojem je domaćin Banja Luka. Na startu turnira bio je bolji od Španjolca Nikolasa Sancheza Izquierda...

Nakon što je prošli tjedan zaključio osvajanjem prvog Challengera, Duje Ajduković i u novi je krenuo dobro. Hrvatski tenisač slavio je na startu turnira kojem je domaćin Banja Luka.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Za protivnika je imao Nicolasa Sancheza Izquierda iz Španjolske, trenutno 268. tenisača svijeta i trenutno 52 mjesta lošije rangiranog od hrvatskog predstavnika.

Ajduković je slavio sa 6:4, 7:5 nakon jednog sata i 55 minuta igre. Ovo im je bio peti međusobni dvoboj i treća pobjeda našeg tenisača koji u sljedećoj rundi igra protiv domaćeg predstavnika Damira Džumhura.

U prvom setu hrvatski tenisač imao je dva puta po break zaostatka, a u drugom jednom, no u svakom je uspio vratiti rezultat u egal te doći do preokreta.