Benfica osvojila Superkup, Musa zabio u pobjedi protiv Porta

Krešimir Milić • srijeda, 09.08.2023.

Hrvatski reprezentativac ušao je na početku drugog poluvremena i zabio u 68. minuti. Benfica je slavila protiv Porta s 2:0…

Prvi trofej u Portugalu ove sezone ide u vitrine Benfice. U dvoboju najvećih rivala Benfica je slavila protiv Porta s 2:0 u portugalskom Superkupu. Lisabonski klub je prošle sezone osvojio prvenstvo, dok je Porto bio osvajač Kupa.

Igraj na utakmice Konferencijske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bila je ovo prva utakmica u koju je Benfica odigrala bez napadača Goncala Ramosa koji je ovog tjedna potpisao za PSG. Da će imati adekvatnu zamjenu pokazao je hrvatski reprezentativac Petar Musa koji je danas iskoristio svoju priliku.

Joao Mario je zamijenjen u 46. minuti, a umjesto njega je u igru ušao Musa. Pokazat će se taj potez trenera Rogera Schmidta pravi potez jer je Musa vratio zabijenim golom.

Benfica je povela u 61. minuti golom povratnika Angela Di Marije, a u 68. minuti Musa zabio je Musa za konačnih 2:0.

Porto je susret završio s igračem manje i bez trenera koji su pocrvenili u sudačkoj nadoknadi. Prvo je dobio crveni karton Pepe u prvoj minuti nadoknade, a onda i trener Sergio Conceicao u sedmoj minuti nadoknade.

Benfici je ovo deveti trofej Superkupa dok je Porto ovaj trofej osvajao 23 puta.