Dino Prižmić svladao trećeg nositelja i izborio četvrtfinale Challengera

Petar Jenjić • četvrtak, 10.08.2023.

Dino Prižmić uspješno je odradio meč osmine finala Challengera kojem je domaćin Banja Luka. Za protivnika je imao Alexa Molčana kojeg je svladao u dva seta...

Dobar meč odradio je Dino Prižmić koji je u osmini finala Challengera, kojem je domaćin Banja Luka, za protivnika imao trećeg nositelja turnira Alexa Molčana.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U njihovom prvom međusobnom dvoboju do pobjede je stigao hrvatski tenisač, trenutno 241. na ATP ljestvici i 128 mjesta slabije plasiran od slovačkog predstavnika s kojim je igrao.

Prižmić je slavio sa 6:1, 6:1 i sada u četvrtfinalu čeka boljeg iz dvoboja između Duje Ajdukovića i Damira Džumhura čiji je meč danas posljednji na rasporedu.

Hrvatski tenisač rezultatski je glatko dobio prvi set sa 6:1, iako je potrajao 49 minuta. U drugom je imao break prednosti, ali se protivnik nakratko uspio vratiti.

Kod zaostatka 4:3 spasio je jednu break šansu, a nakon toga uspio oduzeti servis te prvom meč loptom privesti meč prema kraju.