Konferencijska liga, kvalifikacije, 3. pretkolo, 10.08.2023, 20:00 h, Adana, Yeni Adana
Suci: Goga Kikačeišvili, David Ahvlediani, Davit Gabisonia (Gruzija)
Nani
46'
26
Dorukhan Toköz
70'
21
Abdulsamet Burak
70'
9
M'Baye Niang
86'

Susret počinje u 20:00 sati.
1' Počeo je susret.
3'
GOL! Adana Demirspor - Osijek 1:0
Mrežu je zatresao Jonas Svensson.
3' Prvi udarac na gol i odmah Adana dolazi do pogotka. Odbijena lopta van 16 metara došla je do Svenssona koji je opalio po travi s nekih 25 metara i doveo Adanu u vodstvo.
7' Novi pokušaj domaćina, Erdogan se izborio za prostor i pucao, ali preko gola.
15' Domaćin zasad ima više loptu u posjedu, ima to vodstvo, Osijek nije dobro krenuo, ali još je dovoljno vremena, kada se malo opusti, bit će i opasniji. Dosta respekta zasad prema Turcima.
16'
GOL! Adana Demirspor - Osijek 2:0
Mrežu je zatresao Yusuf Sari.
16' Adana vodi 2:0. Izgubili su Osječani olako loptu, odlično su domaćini izigrali osječku loptu, Sari je ostao posve sam na desnoj strani pred Malenicom, on brani prvi pokušaj, ali lopta se ponovno odbija prema Sariju koji drugi put lako zabija.
24' Krenuo je Drambajev prema naprijed, došao do 16 metara, ali onda se zabio u Adanin zid.
30' Čini se da Osijek napokon stabilizirao i da je sada ravnopravan protivnik. Očekuje se i dalje da napravi nešto konkretno prema naprijed.
33' Opasna situacija, domaćin je ponovno bio na rubu 16 metara Osijeka, Akintola je dao paralelnu loptu za samog Akbabu koji puca izvana preko gola.
38' Prvi udarac Osijeka na susretu, ali posve bezopasan, Drambajev puca s 20 metara visoko preko gola.
40' Dobra lopta u 16 metara Adane, na drugoj vratnici bio je Nejašmić, ali nije uspio uštopati to dodavanje.
45' Pet minuta nadoknade.
45'+2' Situacija kakvu su Osječani čekali! Odličan ubačaj Pušića s desne strane, Mierez s puno vremena i prostora na desetak metara, pucao je glavom, ali pokraj vratnice!
45'+4' Sada velika šansa za Adanu, pobjegli su domaćini u kontru, lopta je došla do Sarija koji je imao ispred sebe Mkrtčjana, lako ga se oslobodio i pucao u suprotni kut, ali lopta ne ide u gol.
45'+5' Brani Malenica! Ndiaye je bio sam pred njim, gađao suprotni kut, ali pucao pokraj vratnice.
45'+6' Odmah i na drugoj strani prilika, prvo Mierez nije dohvatio ubačenu loptu na peterac, stigao ju je prije izlaska Nejašmić, probio se do 16 metara, pucao prema gornjem kutu i nije pogodio.
45'+7' Kraj prvog poluvremena 2:0.
46'
Izmjena! Izlazi Vedran Jugović, ulazi Kristijan Lovrić.
46'
Izmjena! Izlazi Mijo Caktaš, ulazi Domagoj Bukvić.
46'
Izmjena! Izlazi David Akintola, ulazi Nani.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
47' Odmah je Osijek zaprijetio na startu drugog dijela, Mierez je iz solidne situacije pucao preko gola.
50' Prvih pet minuta drugog dijela pokazuju da se s Adanom može igrati, Osječani su prebacili igru na domaću polovicu.
52'
GOL! Adana Demirspor - Osijek 3:0
Mrežu je zatresao Cherif Ndiaye.
52' I Adana dolazi do 3:0. Loša reakcija Barišića koji je bio u 16 metara sam s Ndiayem, nije došao do lopte, napadač domaćin je tako ostao sam pred Malenicom i zabio za povećanje prednosti.
54' Mini pritisak Adane okončane je udarcem Belhande iz dobre pozicije, ali lopta ide pokraj gola.
57' Odlična prilika za Osijek! Mkrtčjan je napravio dobar posao i ubacio je loptu s lijeve strane, Pušić nije došao do nje, ali zato je Bukvić koji puca iskosa s desne strane u prvi kut, no Karačić brani!
65'
Žuti karton dobio je Petar Brlek.
66'
Žuti karton dobio je Kristijan Lovrić.
66'
Žuti karton dobio je Marko Malenica.
66' Kazneni udarac za Adanu koji nema nikakve veze s penalom. Sari se bacio pokraj Drambajeva, sudac je nasjeo.
67'
GOL! 4:0! Najstrožu kaznu realizirao je Cherif Ndiaye.
67' Adana nije trebala dobiti ovaj kazneni udarac, Ndiayea naravno to ne zanima, zabija za 4:0.
70'
Izmjena! Izlazi Emre Akbaba, ulazi Dorukhan Toköz.
70'
Izmjena! Izlazi Semih Güler, ulazi Abdulsamet Burak.
71'
Izmjena! Izlazi Ramon Mierez, ulazi Kristian Fućak.
72' Kazneni udarac za Osijek, Svensson je počistio Lovrića u 16 metara, sve čisto.
72'
Žuti karton dobio je Younes Belhanda.
73'
GOL! 4:1! Najstrožu kaznu realizirao je Šime Gržan.
73' Gržan je miran, poluvisoko u kut, Karačić je pogodio stranu, ali nije dohvatio loptu.
74'
Izmjena! Izlazi Petar Pušić, ulazi Ivan Fiolić.
77'
Izmjena! Izlazi Adrian Leon Barišić, ulazi Stefanos Evangelou.
78'
Žuti karton dobio je Stefanos Evangelou.
80'
Izmjena! Izlazi Yusuf Sari, ulazi Yusuf Erdogan.
81' Puca Nani iz velike udaljenosti, ali brani Malenica.
85' Lovrić je sada imao puno sreće što nije dobio drugi žuti karton. Povlačenje za dres s leđa.
86'
Izmjena! Izlazi Cherif Ndiaye, ulazi M'Baye Niang.
88'
GOL! Adana Demirspor - Osijek 5:1
Mrežu je zatresao Yusuf Erdogan.
88' 5:1 za domaćina. Erdogan je primio loptu u čini se zaleđu, suci se nisu oglasili, došao je do ruba 16 metara, namjestio se i krasno pogodio suprotni gornji kut.
90' Pet minuta nadoknade.
90'+6' Kraj, Osijek je poražen 5:1.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!