Konferencijska liga, kvalifikacije, 3. pretkolo, 10.08.2023, 20:00 h, Torshavn, Torsvollur
Suci: Mohammed Al-Emara, Turkka Valjakka, Juuso Mantere (Finska)
Bjarki Nielsen
52'
10
Valerijs Šabala
73'
19
Erlendur Magnusson
90'+1'
13
Emil Weihe Joensen
90'+1'

Susret počinje u 20:00 sati.
1' Počela je utakmica.
2' Skandari ubacuje u šesnaest metara, a lopta na kraju završava na vratnici.
7' Nakon uvodnog domaćeg pokušaja, Rijeka je ta koja ima posjed i koja konstantno pokušava pronaći put do protivnička vrata.
11' Prva konkretnija prilika za Rijeku. Janković se izvukao s lijeve strane prema sredini i s 18 metara pucao prema vratima, no domaći je vratar siguran.
11' Skoro pa s istog mjesta Janković je još jednom u istoj minuti oprobao šut, no ovoga je puta lopta otišla iznad gola.
12' Fruk ostaje bez lopte u obrambenoj fazi, domaćin ima priliku kreirati opasniju priliku pred protivničkim vratima, ali obrana Rijeke zaustavlja sve u samom začetku.
13' Dodavanje Jankovića s lijeve strane za Ivanovića, no ništa od novog udarca u okvir gola.
14' Skandari pokušava s 18 metara točno po sredini gola, ali njegov je udarac neprecizan.
17' Najveća prilika za Rijeku u dosadašnjem dijelu susreta! Ivanović prima loptu na lijevoj strani peterca, kratko je šalje za Pašalića koji iz blizine ne uspijeva matirati domaćeg čuvara mreže. U posljednji je trenutak reagirao domaći blok, točnije Egilsson.
25' Još jedna dobra prilika Pašalića! Okreće se riječki ofenzivac oko svog čuvara i s ruba kaznenog prostora s desne strane tuče po dijagonali, ali lopta odlazi malo pored gola.
29' Nakon kruženja oko kaznenog prostora domaćina u prilici da zapuca prema golu je Selahi, no njegov šut s ruba šesnaesterca odlazi dosta iznad gola.
31' Nakon dodavanja Gode s desne strane tuče Pašalić, vratar B36 nesiguran je u svojoj reakciji, no od svega tek korner za Rijeku.
33'
GOL! B36 Tórshavn - Rijeka 1:0
Mrežu je zatresao Hannes Agnarsson. Asistent je Michal Przybylski.
33' B36 dolazi u vodstvo! Povukao je domaćin rijetki napad, a ubačaj u kazneni prostor s lijeve strane završio je točno na nozi Agnarssona kojem nije bilo teško matirati Labrovića. Riječka obrana ostavila ga je samog u ovoj situaciji.
39' Kazneni udarac za Rijeku!! Sudac Mohammed Al-Emara vidio je igranje rukom na rubu kaznenog prostora nakon ubačaja Veige, ova situacija čini se pomalo dvojbenom, ali Jakirovićeva se momčad nalazi u prilici da vrati rezultat u egal.
40'
GOL! 1:1! Najstrožu kaznu realizirao je Niko Janković.
40' Janković je siguran s bijele točke. Domaći vratar nije imao nikakve šanse, on je otišao na desnu stranu, a snažan šut Jankovića po sredini.
45' Igrat će se dodatne dvije minute.
45'+4' Fruk izvodi slobodan udarac s lijeve strane, iz daljine, vratar domaćina je siguran.
45'+5' Kraj je prvog dijela.
46' Nastavlja se dvoboj na Farskim Otocima.
47' Još jedan slobodan udarac za Rijeku iz daljine s lijeve strane, a nakon ubačaja na drugu vratnicu, gdje se tražio Hodža, gosti imaju udarac iz kuta.
48'
GOL! B36 Tórshavn - Rijeka 1:2
Mrežu je zatresao Bruno Goda.
48' Pašalić je ubacio iz kornera, Goda puca glavom, domaći vratar brani, ali Goda iz odbijanca ima novu priliku i to je 2:1 za Rijeku!!
52'
Izmjena! Izlazi Hannes Agnarsson, ulazi Bjarki Nielsen.
53' Udarac Hodže odlazi visoko iznad gola, pokušala je Rijeka iskoristiti loše ispucavanje Lamhaugea.
57'
Žuti karton dobio je Lindon Selahi.
61' Nova akcija Rijeke, ponovno uz puno dodavanja, završava udarcem Jankovića u vanjski dio male mreže.
67' Nakon kratkog dodavanja Pašalića, Fruk s 18 metara snažno tuče na domaća vrata, a lopta nakon intervencije Lamhaugea završava na gredi. Novi korner za Rijeku.
72' Lamhauge je siguran nakon pokušaja Gode s lijeve strane van šesnaesterca. Lopta je išla oštro u kazneni udarac, ali ništa od nove promjene rezultata.
73'
Izmjena! Izlazi Taufee Skandari, ulazi Valerijs Šabala.
76' Petnaest minuta do kraja utakmice B36 sve češće izlazi na riječku polovicu. Gostujućem sastavu dobro bi došlo osvježenje s klupe u vidu prvih izmjena.
77'
Žuti karton dobio je Magnus Egilsson.
78'
Izmjena! Izlazi Franjo Ivanović, ulazi Jorge Obregon.
78'
Izmjena! Izlazi Lindon Selahi, ulazi Silvio Ilinković.
79'
Izmjena! Izlazi Marco Pašalić, ulazi Alen Grgić.
85' Magnus Egilsson upisuje još jednu pravovremenu reakciju. U dobroj je prilici bio Grgić, no domaći branič je uspio blokirati njegov šut za novi udarac iz kuta.
86'
Žuti karton dobio je Bjarki Nielsen.
88'
GOL! B36 Tórshavn - Rijeka 1:3
Mrežu je zatresao Stjepan Radeljić. Asistent je Toni Fruk.
88' Rijeka povećava vodstvo!! Fruk je još jednom izveo slobodan udarac s lijeve strane, lopta se u šumi nogu odbila na drugu stativu gdje ju je u mrežu iz same blizine pospremio Radeljić.
89'
Izmjena! Izlazi Niko Janković, ulazi Nais Djouahra.
90'
Izmjena! Izlazi Veldin Hodža, ulazi Ivan Lepinjica.
90'
Žuti karton dobio je Michal Przybylski.
90'+1'
Izmjena! Izlazi Eli Nielsen, ulazi Erlendur Magnusson.
90'+1'
Izmjena! Izlazi Andrass Johansen, ulazi Emil Weihe Joensen.
90'+5' Kraj je utakmice!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!