24
Franco Capitani Minguez
72'

Miroslav Bojko

Šibenik je u novu sezonu ušao s jasnim ciljem, napasti prvo mjesto i vratiti se u najviši rang. Ako se po jutru dan poznaje, mogla bi ovo biti ugodna sezona za Šibenčane, ugostili su Vukovar koji je pojačan u odnosu na prošlu sezonu, ali Šibenčani su bili ti koji su vodili glavnu riječ na travnjaku.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvom poluvremenu Šibenik je imao laganu prednost, ali nije je i konkretizirao. Nedostajalo je pravih priliku, no domaćin je za razliku od Vukovara barem nešto pokušavao dok su gosti bili pasivni i bezidejni.

U drugi dio Vukovar je ušao s čak trojicom novih igrača, ali Šibenčani su još pojačali ritam i u 53. minuti vratnica je spasila Marijanovića. Najopasniji igrač na travnjaku, Josip Majić odlično je opalio i pogodio okvir gola.

Otvorilo se u 65. minuti. Pozo je pucao glavom, lopta pogađa u ruku Perišu i dosuđen je kazneni udarac. Precizan je bio Majić koji pogađa za 1:0.

Tri minute kasnije već je 2:0. Sjajna dugačka lopta Poza prema Torresu koji je sam pred vratarom, uočio je da je istrčao te ga je krasno lobovao i povećao vodstvo.

Gosti nisu uspjeli stvoriti konkretnu prijetnju do kraja, Šibenik je rutinski održavao prednost, a u 85. minuti Cvijanović je izborio slobodni udarac na 18 metara, loptu je uzeo Roca, gađao u bliži kut, ali lopta se odbija od živog zida te odlazi na drugu stranu i vara Marijanovića.

Bio je to pogodak za konačnih 3:0 i glatku pobjedu Šibenika.