Darko Nejašmić 60'
Osijek

Nova HNL drama! Osijek tri puta vodio, Istru dva autogola spasila od poraza!

Mihaela Bradovski • nedjelja, 13.08.2023.

Još jedna utakmica koja će se dugo pamtiti. Istra 1961 ugostila je u četvrtom kolu SuperSport HNL-a Osijek i remizirala je 4:4...

Nova HNL drama i ponovno u igri Istra i Osijek. Istra je prošle sezone imala sličan susret u Velikoj Gorici, a Osijek ove sezone protiv Rudeša.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U ovaj susret i jedni i drugi ušli su nakon teških poraza u prošlim nastupima, Osijek je u trećem pretkolu Konferencijske lige poražen kod Adane s ružnih 5:1, a Istra 1961 je na Rujevici poražena od Rijeke s čak 6:0 nakon čega je Mislav Karoglan dobio otkaz.

Istra i dalje traži novog trenera, a ovdje ju je vodio Sergej Banović, inače trener juniora. Nije završilo dobro po njega niti po Istru, za to je najmanje Banović kriv, ali poraz se piše i Istra ostaje na samo jednom bodu.

Počelo je malo obostrano nervozno, ali brzo se situacija primirila i akteri su se okrenuli nogometu.

Sredinom prvog poluvremena otvorena je golijada kada je u 22. minuti Osijek stigao do svog prvog pogotka na susretu. Fiolić je ubacio iz kornera, armenskog stopera nitko nije ozbiljno popratio i Mkrtčjan glavom neobranjivo šalje loptu u mrežu.

Tek nekih pet minuta kasnije Istra se vratila u utakmicu i došla do poravnanja. Petrusenko je ubacio iz slobodnog udarca, Majstorović se odlično snašao i iako nije bio najviši u skoku, glavom je poslao loptu u mrežu.

Do kraja prvog dijela tek jedan pokušaj Mlinara iz slobodnog udaraca koji nije bio precizan, a sve to bila je uvertira u ono što je gledatelje čekalo početkom drugog dijela.

U početku drugog poluvremena praktički svaki udarac bio je pogodak.

U 48. minuti s desne strane idealno je ubacio Bukvić, a Caktaš se našao između dvojice braniča i glavom lakoćom zabio za 1:2.

Dvije minute kasnije Istra se vraća, prvijenac Nebyle vratio je domaćina na 2:2 i po drugi put izbrisao minus u kojem se njegova momčad našla.

Naravno tu nije bio kraj, u 58. minuti Osijek je ponovno poveo. Tri minute ranije Pajač je dosudio kazneni udarac zbog prekršaja nad Bukvićem, a Kristijan Lovrić snažno je izveo kazneni udarac po sredini gola, Majkić je već bio na drugoj strani.

Kada je dvije minute kasnije Lovrić pronašao na drugoj vratnici Nejašmića, a on zabio za 2:4, činilo se da je priči kraj. No, Istra se nije složila.

U 71. minuti Hujber je ušao u 16 metara i pucao, a Malenica je skrenuo loptu u gredu. To nije obeshrabrilo Istru kojoj je trebao jedan gol za iskru koja bi dodatno podigla momčad.

U 84. minuti Istra smanjuje na 3:4, Matheus je napravio lijep posao na desnoj strani i ubacio u peterac gdje na loptu dolaze Erceg i Guedes, a Osijekov Brazilac skreće loptu u mrežu.

Krenuli su domaćini svom snagom po poravnanje i do njega su došli novim autogolom, Erceg je ubacio s lijeve strane i pogodio Stjopu od kojeg lopta ide u mrežu.

Na kraju 4:4, pobjednika nije bilo i to je u konačnici možda i najpravednije jer nitko nije zaslužio poraz u ovakvoj borbi.